Stowarzyszenie Wspierania Innowacji i Rozwoju Internetu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na otwarty wykład pt. „Linux w Firmie”, który odbędzie się 26 czerwca 2006 roku w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Celem wykładu jest ukazanie właścicielom i pracownikom firm, z branży niekoniecznie informatycznej, alternatywy jaką jest system operacyjny Linux. Wykład nie ma na celu zachęcać do wyboru któregokolwiek rozwiązania, a jedynie pokazać różne drogi.

Plan spotkania:

  1. Rozpoczęcie wykładu, kilka informacji o SWIRI
  2. Analiza SWOT – Mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia.
  3. Aplikacje, które przydają się w każdej firmie – pakiety biurowe, dostęp do Internetu, obsługa przedsiębiorstwa.
  4. Środowiska graficzne w Linuksie, możliwość wykorzystania starszego sprzętu, tryb semigraficzny.
  5. Dystrybucje Linuksa, zastosowania dystrybucji, na co zwrócić uwagę wybierając dystrybucję dla firmy.
  6. Wsparcie – na czym polegać, gdzie szukać, ile kosztuje. Gdzie znaleźć wsparcie na Lubelszczyźnie.
  7. Case study: przykładowe wdrożenie
  8. Linux okiem ekonomisty
  9. Zakończenie wykładu

Wykład poprowadzą Tomasz Dąbski i Jakub Laskowski. Więcej informacji: www.swiri.pl
Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Wspierania Innowacji i Rozwoju Internetu (w skrócie SWIRI) zajmujące się szeroko pojętą działalnością informatyczną, zostało zarejestrowane i oficjalnie rozpoczęło swoją działalność na początku kwietnia bieżącego roku.
W największym skrócie, SWIRI jest organizacją mającą na celu promowanie wykorzystania informatyki i Internetu w życiu codziennym. Do zadań stowarzyszenia należy między innymi: prowadzenie witryn internetowych, udostępnianie infrastruktury technicznej, a także wspieranie twórców stron internetowych w ich działaniach. Ważną część zainteresowań Stowarzyszenia stanowi Wolne Oprogramowanie, jego rozwój, a także eksponowanie korzyści płynących z jego wykorzystania. Dotychczas członkowie stowarzyszenia zorganizowali Dzień Wolnego Oprogramowania w I Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Jakub Laskowski.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →