Lipcowe wydanie Linux+ poświęcone jest w głównej części Internetowi i Linuksowi w Internecie oraz Intranecie. Na szczególną uwagę zasługuje przegląd aplikacji do wymiany plików w Sieci P2P. Niezadowolone nie pozostaną osoby zainteresowane samodzielnym udostępnianiem zasobów. Jeżeli do tej pory wahałeś się co do najlepszego programu klienta BitTorrent to ten tekst pozwoli wybrać Ci świadomie najlepszą spośród dostępnych aplikacji z rodziny Open Source.

W wydaniu poświęconym Internetowi nie mogło zabraknąć opisów tworzenia stron internetowych w Linuksie. Wydanie zawiera szeroki przegląd aplikacji dla webmasterów i grafików. Szczególny nacisk położono na poprawną instalację i konfigurację poszczególnych programów do edycji między innymi HTML i grafiki. Wśród opisywanych programów znalazły się Quanta Plus, Bluefish, Nvu oraz Screem. Omówiono też edytory uniwersalne, które nadają się nie tylko do edycji HTML-a.
Początkujące osoby na pewno zainteresuje tematyka MediaWiki. Opis stworzenia własnej strony w tej technice wydaje się aż nadto fascynujący. W wydaniu przeczytamy nie tylko jak zainstalować i skonfigurować własną stronę Wiki, ale również poznamy sposoby na ciekawe wykorzystanie tej techniki nie ograniczające się tylko do publikacji prostych tekstów. Poznamy “składnie” rządzącą artykułami pisanymi na potrzeby Wiki i wykorzystamy ją w praktyce podczas tworzenia własnej strony. Zdobędziemy też wiedzę użyteczną wtedy gdy chcemy dodać nowy artykuł do Wikipedii, a brak nam jeszcze odwagi.
Programiści znajdą w tym wydaniu niezwykle wciągający artykuł na temat tworzenia gier z wykorzystaniem systemu MUX. Dla osób nieznających tej tematyki to nie tylko kurs programowania, ale i wprowadzenie w fascynujący świat gier MUD. Nie powinien ominąć tego tekstu nikt kto zainteresowany jest społecznością komputerową. Zapoznamy się również z językiem PHP podczas programowania systemu wyszukiwarki WWW. Dopełnieniem całości jest artykuł o możliwościach jakie daję użytkownikom posiadanie karty graficznej z wyjściem telewizyjnym na komputerze z zainstalowanym Linuksem. Obszerne opracowanie pozwala początkującym zapoznać się z jedną z ciekawszych cech kart grafiki TV-Out. Po zapoznaniu się z ich podstawową charakterystyką oraz możliwościami można samemu wymyślać dla nich nowe zastosowania. Cały proces przygotowawczy, od zakupu kabla po wykorzystanie telewizora jako rozszerzenia pulpitu opisano precyzyjnie i przystępnie. Warto wspomnieć o efektach końcowych takich poczynań – oszałamiające i robiące wrażenie nawet na bardziej zaawansowanych użytkownikach.

Archiwalny news dodany przez użytkownika: Robert Szewczyk.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →