Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w naszym 51 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym newsletterze społeczności Fedory. Ostatnie wydanie można zawsze znaleźć tutaj.

Red Hat Magazine: Wydanie z 20 czerwca 2006

Nawiązując do Blogu edytora Red Hat Magazine:
To świetne uczucie być gospodarzem kolejnego udanego Szczytu. Mamy też uciechę z dawania Wam wirtualnej mocy w tym wydaniu Red Hat Magazine. Znajdziecie tam urywki video z przemówień gwiazd sceny open source, takich jak Cory Doctorow czy Eben Moglen, który dał inspirujące, wizjonerskie przemówienie na temat zarządzania prawami cyfrowymi i wolnością. Nasz własny CEO, Matthew Szulik, otworzył uroczystości swoim przemówieniem, a nasz zaufany twórca tekstów, Paul W. Frields, pokazał zabawy z Fedora na Szczycie.
http://www.redhat.com/magazine/020jun06/

Potrzeba kilku dobrych kobiet (i facetów)

Elliot Lee ogłosił na fedora-announce-list:
Projekt Infrastruktury i Administracji Fedory szuka ludzi, którzy pomogą tworzyć i podtrzymywać infrastrukturę, która zaprowadzi Fedorę do następnego poziomu. Jeśli chcesz pomagać regularnie wykorzystując swój wolny czas i myślisz, że masz małe umiejętności do pomocy (koderzy aplikacji sieciowych szczególnie poszukiwani), zajrzyj na http://fedoraproject.org/wiki/Infrastructure, lub napisz na adres admin@fedoraproject.org, jeśli masz jakieś pytania.

Wywiad z Maksem Spevackiem z projektu Fedora

Patrick Davila z The Linux Link Tech Show powiedział:
Przeprowadziliśmy wywiad z Maksem ostatniej nocy na Linux Link Tech Show:

Wywiad zaczyna się na 32:13 minucie
Max Spevack zaznacza też na swoim blogu:
Udzieliłem godzinnego wywiadu ostatniej nocy chłopakom z Linux Link Tech Show – tygodniowemu, strumieniowemu show poświęconego linuksowi i open source. …Są całkiem nieźli, więc kiedy poprosili mnie o rozmowę na temat Fedory, zrobiłem to z przyjemnością.

Distrowatch: Wciąż niezdecydowany? Więc zainstaluj Fedorę Core 5!

Nawiązująć do 155 wydania DistroWatch Weekly z 12 czerwca 2006:
Fedora Core 5 otrzymała najlepsze recenzje w mediach. Dostępność repozytoriów z dodatkowymi programami i ciągłe aktualizowanie ważnych paczek oprogramowania w systemie zostało pozytywnie odebrane. Wielu użytkowników Fedory 5 zgłosiło, że mimo problemów z instalacją i niezależnie od potrzeby samodzielnego ustawienia wsparcia dla multimediów, działa świetnie prosto z pudełka.
Jeśli nadal nie możesz zdecydować, którą dystrybucję wybrać na swój system, przyjrzyj się dobrze Fedorze Core 5. Jest to prawdopodobnie jedna z najstabilniejszych i niezawodnych dystrybucji Linuksa kiedykolwiek stworzonych!
Nawet Max Spevack wspomniał ten artykuł w swoim ostatnim ogłoszeniu odnośnie nacisku na FC6.

Google Earth 4 Beta dla Linuksa

Nawiązując do informacji z Google Blog, program Google Earth 4 Beta dla Linuksa został udostępniony.
Dan Walsh opisuje na swoim blogu jak można prawidłowo zainstalować Google Earth na systemie z włączonym SELinuksem.
Zarówno LinuxPlanet, jak i NewsForge zamieściły już recenzje Google Earth dla Linuksa:

Dostępnych jest też kilka zrzutów ekranu z Google Earth 4 Beta pod Fedorą Core 5.

Książka Red Hat Fedora 5 Unleashed

Andrea Bledsoe, publicystka tworząca materiały dydaktyczne poinformowała przez e-mail:
Red Hat Fedora 5 Unleashed obejmuje najnowszy i dodatkowy materiał oparty na najnowszym wydaniu dystrybucji Red Hata Fedory Core. Włączając zaawansowane podejście do prezentacji informacji nt. Fedory, książka dąży do dostarczenia najlepszych i najnowszych informacji jakie średniozaawansowani i zaawansowani użytkownicy powinni znać z zakresu instalacji, konfiguracji, administrowania systemem, obsługi serwera i bezpieczeństwa.
Zaoferowany przez autorkę darmowy egzemplarz książki planuję oddać szczęśliwemu zwycięzcy.

IT Reviews: Fedora Core 5 Review

Alex Cruickshank, redaktor IT Reviews poinformował poprzez e-mail:
Projekt Fedora – Fedora Core 5 została zrecenzowana przez IT Reviews, brytyjską witrynę internetową z niezależnymi recenzjami sprzętu komputerowego, oprogramowania, gier i innych powiązanych z IT produktów, tworzonymi przez zawodowych dziennikarzy.
Za recenzją:
Niezbędna platforma dla linuksowych programistów programów i podobnie dla entuzjastów, Fedora Core 5 jest zadziwiająco stabilną i bogaty w funkcjonalności dystrybucją Linuksa z dobrym wsparciem społeczności, dostarczającą mnóstwo technicznych nowinek w pakiecie oferowanych aplikacji; dostępnych do pobrania i sprawdzenia dla każdego za darmo.

Rozpoczęcie konkursu Open Video w tym tygodniu

Zespoły Creative Commons i Projekt Fedora stworzyły konkurs mający na celu promować elastyczne prawo autorskie, otwarte formaty medialne oraz sam Projekt Fedora. Oficjalne ogłoszenie i pełne szczegółowe zasady oraz nagrody będą dostępne około 19 czerwca 2006. W celu uzyskania dalszych informacji należy śledzić stronę:

Fedora Weekly Reports 2006-06-12

Mamy nową inicjatywę mającą na celu raportowanie wiadomości zarządu, jak również Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory w celu gromadzenia informacji o tym co zachodzi we wszechświecie Fedory w łatwo strawny i dostępny sposób.
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports/2006-06-12
Jak zwykle najnowsze wydanie Fedora Weekly Reports można znaleźć na
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 12 – 18 czerwca, Projekt Fedora udostępnił trzy aktualizacje Fedory Core 4 zawierające jedną poprawkę bezpieczeństwa.
W dniach 12 – 18 czerwca, Projekt Fedora udostępnił 35 aktualizacji Fedory Core 5 zawierających trzy poprawki bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →