Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w naszym 50 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym newsletterze społeczności Fedory. Ostatnie wydanie można zawsze znaleźć tutaj.

Aktualizacja Fedora Project Board (2006-06-06)

Max Spevack oznajmił na fedora-announce-list:
Wśród przedyskutowanych kwestii była kontrola wersji, infrastruktura, możliwości następnego FUDConu. Fedora Legacy, projekt testowy zapowiedziany na Szczycie Red Hata i wiele więcej.
http://fedoraproject.org/wiki/Board/Meetings/2006-06-06

Kopia tylko do odczytu listy fedora-advisory-board

Max Spevack napisał na fedora-announce-list:
Wiele osób mówi, że docenia wkład w pracę Boardu, ale byłoby dużo przejrzyściej, gdyby była kopia listy tylko do odczytu, którą chcieliby subskrybować.
http://www.redhat.com/mailman/listinfo/fedora-advisory-board-readonly

Fedora wspomniana w Information Week

Max Spevack napisał na fedora-marketing-list:
Rex Dieter i ja mamy jednozdaniowy cytat. Wspaniały jest fakt, że trwający godzinę wywiad skrócono do jednego zdania. 😛
Rex Dieter, współtwórca Fedory, wersji Linuksa rozpowszechnianej przez Red Hata, zarządzał komputerem na wydziale matematyki na Uniwersytecie Nebraski przez 10 lat. Jego płatna praca jest dla niego najważniejsza. Kiedy ostatnio został członkiem Fedora board, jego szef, profesor laboratoriów komputerowych, potrząsnął jego ręką i mu pogratulował.
Wielu współtwórców mówi, że wyzwanie tworzenia dobrego kodu dostarcza całą potrzebną im sławę i satysfakcję. „Uwielbiam fakt, że muszę napisać przyczyny dlaczego sądzę, że jestem właściwym człowiekiem na publicznym miejscu”, powiedział Max Spevack, przewodniczący Projektu Fedory Red Hata. „To zmusza mnie do obrony moich opinii.”
http://www.informationweek.com/shared/printableArticle.jhtml?articleID=187202790

Zestaw ikon dla Pupleta w przygotowaniu

Máirín Duffy ogłosił na fedora-art-list:
Jeremy Katz i Seth Vidal pracowali nad pupletem, który będzie informował użytkowników Fedory o tym, że ich paczki są przeterminowane. Ikony potrzebne do pupleta:

  • 1) „Aktualizacje są dostępne i muszą zostać zastosowane”
  • 2) „System teraz pobiera aktualizacje” (pomoże wyjaśnić użytkownikom czemu ich system może pracować trochę wolniej)
  • 3) „Aktualizacje zostały zastosowane”
  • 4) Pup się pogubił Pup/wystąpił błąd (może sieć padła)

Zacząłem pracę nad ikoną #1 opierając się na motywie/palecie kolorów wybranych przez Dianę do jej nowego motywu ikon.
Jeśli ktoś wymyśli jakie mogłyby mieć zastosowanie inne ikony, albo ma pomysły na ulepszenie tego co podałem, czy też tylko chciałby pobawić się SVG, śmiało!
http://fedoraproject.org/wiki/Artwork/NewIconDevelopment

Postępy w testach Fedory na Mactelu

Jeremy Katz napisał na swoim blogu:
W końcu, wczoraj przybyło kilka intelowskich Mac Mini… Dziś rano, zdołałem uruchomić procedurę startową i teraz integruję wszystkie te rzeczy które robiłem ręcznie, do anacondy. Oznacza to że jutrzejsze wydanie z rawhide powinno być w stanie zdziałać coś na intelowskich Macach… występują problemy, ale podstawy zostały zaimplementowane i opisane na wiki.
http://fedoraproject.org/wiki/FedoraOnMactel

Artykuł o Fedora Core 5 w Linux Magazine

Hans-Jörg Ehren, Product Manager Linux Magazine poinformował e-mailem:
Zespół Linux Magazine pragnie poinformować, że umieściliśmy nasz artykuł obejmujący „Fedora Core 5” w naszym internetowym archiwum. Artykuł jest do znalezienia pod adresem: http://www.linux-magazine.com/issue/68 Możecie dawać odnośniki na swoich stronach i powiązanych forach czy witrynach społeczności. Artykuł jest dostępny jako PDF, może być pobierany i drukowany do prywatnego użytku bez żadnych opłat.
http://www.linux-magazine.com/issue/68/Fedora_Core_5_Review.pdf

Re-spin Fedory Core co miesiąc

Zgodnie z ostatnim artykułem na Tectonic:
Użytkownicy FC5 mogą się spodziewać „re-spinów”, takich jak ogłoszony niedawno przez Fedora Unity Project, raz w miesiącu. „Wczesne snapshoty będą wykonywane w połowie miesiąca w celach testowych. Ostateczne snapshoty zostaną zrobione około tygodnia przed wydaniem. Wszystkie wydawane obrazy ISO są sprawdzane z użyciem 15-punktowego testu, aby zapewnić to jakość której oczekuje społeczność Fedory”, mówią członkowie zespołu.
http://torrent.fedoraunity.org/torrents

Rzeczy Fedory w sklepie Red Hat Cool Stuff

W końcu, po wielu miesiącach opóźnienia, część rzeczy Fedory jest teraz dostępnych w Red Hat Cool Stuff Store. Są to czapka Fedory, koszulka Fedory, długopis Fedory i Fedora DVD. Proszę zauważyć, że obecnie Fedora DVD jest wyprzedane, jednak można spodziewać się, że niedługo będzie znów dostępne.
http://redhat.brandfuelstores.com/index.php?main_page=index&cPath=37

Fedora Weekly Reports 2006-06-05

Mamy nową inicjatywę mającą na celu raportowanie wiadomości zarządu, jak również Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory w celu gromadzenia informacji o tym co zachodzi we wszechświecie Fedory w łatwo strawny i dostępny sposób.
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports/2006-06-05
Jak zwykle najnowsze wydanie Fedora Weekly Reports można znaleźć na
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 5 – 11 czerwca, Projekt Fedora udostępnił 9 aktualizacji Fedory Core 4 zawierających cztery poprawki bezpieczeństwa.
W dniach 5 – 11 czerwca, Projekt Fedora udostępnił 54 aktualizacje Fedory Core 5 zawierających pięć poprawek bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →