Kilka miesięcy temu były tylko wstępne informacje, dziś to jest pewne. Jak już uważni czytelnicy 'krótkich’ zauważyli, dostępna jest już Picasa dla Linuksa. Picasa to przygotowywane przez Google oprogramowanie do zarządzania kolekcjami zdjęć i obsługi aparatów cyfrowych. Do tej pory dostępna była tylko wersja dla MS Windows.

Pojawienie się Picasy dla Linuksa jest, biorąc pod uwagę sposób jej tworzenia, swego rodzaju powrotem do przeszłości. W rzeczywistości nie różni się ona wiele od wersji windowsowej, towarzyszy jej tylko odpowiednio przygotowana wersja wine. W związku z pracami nad przenośnością Picasy, projekt wine otrzymał zastrzyk świeżej energii w postaci ponad 250 poprawek poprawiających kompatybilność z oryginalnym Windowsem. Poprzednim tego typu projektem był Corel Draw dla Linuksa (niestety, jego produkcja została zawieszona, a sam Corel Draw for Linux nie działa z nowymi dystrybucjami Linuksa).
Przy okazji dowiedzieliśmy się, że kolejnym programem przenoszonym na Linuksa jest Google Earth – jednak czas ukończenia prac nad nim nie został jeszcze podany.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →