W ramach akcji GNU/Politechnika, w najbliższą sobotę, 27 maja br. Koło Naukowe Linuksa i Wolnego Oprogramowania przy Politechnice Śląskiej oraz PLUG Oddział Śląsk zapraszają na wykład Mateusza Krzeszowca pt. „Joomla! profesjonalne zarządzanie informacją”, poświęcony chyba najpopularniejszemu w Polsce systemowi CMS o dźwięcznej nazwie: Joomla!

Wykład zapowiada się interesująco – będzie można m.in. dowiedzieć się, co to jest CMS/Framework i czym jest Joomla! zarówno z perspektywy właściela serwisu internetowego, jak i dewelopera. Zostaną omówione komponenty, moduły, boty, xmlrpc, ważniejsze klasy, ORM, jak również funkcjonalność i różnice pomiędzy wersjami Joomla! 1.0 i 1.5.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 w Auli E Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach (ul. Akademicka 16), jak zwykle wstęp wolny.
Autor prezentacji jest uczestnikiem Summer of Code, autorem poważnych zmian w Bibliotece Mediów oraz nowym członkiem Core – Globalnego Kręgosłupa Joomli!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: DarGrze.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →