Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Majowe wydanie Magazynu Red Hat 2006

19 wydanie Magazynu Red Hat zostało opubliowane na http://www.redhat.com/magazine/
Zgodnie z blogiem autora:
W tym miesiącu zmieniliśmy plany publikacji, aby przystosować kilka gorących tematów z kręgów biz-think. Teoria du jour opiera się na twórczości, współpracy i otwartych środowiskach… tych samych, które tworzą Linuksa i istnieją w projektach open source na całym świecie. Nazywa się to „twórcze myślenie.”
Upewniając się, że sprawdziliśmy Fedora i Red Hat Enterprise Linux część 1 z 4: Główne cele auorstwa Tima Burke’a oraz Wydawaj wcześnie, wydawaj często: dlaczego? – podcast wywiadu z Chrisem Blizzardem dla Grega DeKoenigsberga.

Zmiana sposobu rozwoju

Jesse Keating ogłosił na fedora-announce-list:
Podobnie jak zmieniłem sposób umieszczania FC na mirrorach, podobnie chciałbym zmienić sposób rozwoju. Rozwój powinien być podobny do rozwoju Core, nie powinno brakować plików których teraz brakuje. Zobacz http://fedoraproject.org/wiki/NewDevelopmentLayout dla zapoznania się ze szczegółami.
Oto wyjaśnienie.

Nowy system numeracji w projekcie Fedora

Mike McGrath ogłosił na FedoraNEWS.ORG:
Zespół Fedory do spraw infrastruktury udostępnił nowy system numeracji infrastruktury powiązań i uproszczeń. Wszystko można sprawdzić na: https://admin.fedoraproject.org/tickets/
Korzystając z Open Ticket Request System (OTRS), użytkownicy mogą informować zespół od infrastruktury o sprawach odnośnie kosztu systemu, jego budowy, sieci, e-maili i pozostałej infrastruktury Fedory. System ma być maksymalnie uproszczony. Ostatecznie będziemy analizować wiele systemowych/administracyjnych e-maili (jak admin@fedoraproject.org) dla tego systemu.

Fedora Board chair looks ahead

Zgodnie z recenzją artykułu opublikowanego w NewsForge:
„Fedora jest dziś dobrym przykładem jak projekt może dbać o interesy firmy, pozostając przy tym na prawdę wartościowym i niosącym korzyści dla członków społeczności.” Jak powiedział Max Spevack, przewodniczący Fedora Board, nowej struktury zarządzającej projektem Fedora.
Patrząc na społeczność Fedory, Spevack mówi, że chciałby zobaczyć bliższe więzi z innymi społecznościami FOSS. Opowiada, trochę smutno, o namawianiu przedstawicieli innych dystrybucji do wspólnych rozmów o kwestiach takich jak wspólny system zarządzania pakietami. Po wszystkim dodaje „to jest mentalność open source, w której wszyscy jesteśmy mistrzami. Różne dystrybucje są zwyczajnie innymi interpretacjami tej mentalności.”

Nowi liderzy dokumentacji

Karsten Wade oznajmił na swoim blogu:
Na naszym dzisiejszym spotkaniu, Fedora Documentation Steering Committee (FDSCo) przegłosowała kandydatury dwóch członków społeczności na członków komisji oraz tego konsekwencje.
Bob Jensen jest założycielem/liderem w ruchu Fedora Unity, i ostatnio stał się Editor-in-Chief Fedora release notes beats. W tej roli ciągle robi postępy, ucząc się na błędach, pomyślnie stawiając swoje pierwsze kroki w prowadzeniu rozkładu (dokumentacji). Boba można znaleźć pod różnorodnymi kombinacjami nicka *Bob* na #fedora-docs na irc.freenode.net.
Hugo Cisneiros jest aktywny w Brazylijskim ruchu Software Livre, a także jest liderem Projeto Fedora Brasil. Inną jego rolą w Fedorze jest bycie Ambasadorem, pisarzem i tłumaczem, a także organizatorem tego wszystkiego. Hugo to Eitch na #fedora-docs.

The gift that keeps on giving

Paul W. Frields wskazał na swoim blogu:
Inicjatywa Sponsorowane nośniki jest świetnym sposobem, by pokazać twoje poparcie dla projektu, jeśli nie możesz zaoferować swojego czasu, jednak posiadasz wolne środki, które aż się proszą o zagospodarowanie. Ludzie zawsze pytają osoby związane z projektem Fedora “Czy mogę wspomóc projekt Fedora, tak jak wspomagam np. Fundacji Wolnego Oprogramowania?” Zatem oto odpowiedź: gdy dajesz ten prezent, nikt nie jest w stanie przewidzieć ilu osobom pomożesz. Te dyski są fizycznymi rzeczami, które mogą być przekazywane od osoby do osoby, użytymi i ponownie wykorzystanymi wiele razy.

Aktualizacja nieoficjalnego FAQ: 11.05.2006

Max Kanat-Alexander ogłosił na fedora-announce-list: Od aktualizacji nieoficjalnego FAQ Fedory Core 5 zgłoszono nam kilka zastrzeżeń i ulepszeń dla FAQ. Dziś publikujemy zaktualizowane FAQ. Jest to głównie aktualizacja „polerująca”, sprawiająca, że wszystko staje się łatwe i przyjemne, a także poprawiająca instrukcję dla osiągnięcia najlepszych możliwości… Mamy też od teraz kilka tłumaczeń dla FC5: niemieckie, francuskie, polskie, portugalskie i wietnamskie!

Phoronix: Fedora Rawhide 16.05.2006

Photonix opublikował zestaw zrzutów ekranu dla Fedora Rawhide’a z 16.05.2006, aby pokazać aktualny stan rozwoju zmierzający do Fedory Core 6.

Tygodniowe raporty Fedory 15.05.2006

Podjęliśmy kolejne starania, aby raport The Board News, a także Meeting Minutes z każdego podprojektu społeczności Fedory zebrać na heppeningi w Fedora Universe w przystępnej i kompleksowej tabeli.
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports/2006-05-15
Jak zwykle najnowsze wydanie Fedora Weekly Reports można znaleźć na
http://fedoraproject.org/wiki/Projects/WeeklyReports

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 15 – 21 maja, Projekt Fedora udostępnił aktualizacji Fedory Core 4 zawierające trzy poprawki bezpieczeństwa.
W dniach 15 – 21 maja, Projekt Fedora udostępnił 29 aktualizacji Fedory Core 5 zawierających cztery poprawki bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →