Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w naszym 43 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym newsletterze społeczności Fedory. Ostatnie wydanie można zawsze znaleźć tutaj.

Magazyn Red Hat | Kwiecień 2006

Wydanie #18 magazynu Red Hata zostało opublikowane. Zgodnie z blogiem edytora RHM:
Cierpliwie czekaliśmy na wydanie Fedory Core 5 i ekscytujące pokazy z kolekcją dodatkowych artykułów od naszych przyjaciół Fedory. I nie chodzi tylko o to nowe wydanie — żywe, uzależniające rozmowy o FUDConie, przyszłości społeczeństwa Fedory oraz Fedora Reloaded: Epizod 5. Bardziej dopieszczeni nie bylibyście nawet z samym Shadowmanem.

Podsumowanie spotkania Fedora Project Board

Max Spevack ogłosił na fedora-announce-list:
Chciałem tylko dać wszystkim znać, że podsumowanie ostatniego spotkania Fedora Project Board (2006–04–18) jest już na wiki. Nie krępujcie się pisać do fedora-advisory-board redhat com z jakimikolwiek komentarzami i tematami, które chcielibyście zobaczyć na przemówieniu itd. Możecie również poprzez e-mail zadawać pytania i pisać komentarze bezpośrednio do mnie.

Sponsorowany program nośników Fedory

Karlie Robinson, Specjalny Doradca w sprawach Zarządzania Wolontariuszami razem z Komitetem Zarządzającym Ambasadorów Fedory chcieliby ogłosić Sponsorowany program nośników Fedory:
Ten nowy projekt został stworzony, aby umożliwić użytkownikom Fedory sponsorowanie kosztów nośnika tak, aby Ci którzy nie mają środków, nadal mieli dostęp do Fedory. Z szerokim wsparciem ze strony korporacji, sprzedawców oraz osób prywatnych, program sponsorowanych nośników pomoże rozreklamować wolne i otwarte oprogramowanie.
Tutaj jest ogłoszenie na fedora-marketing-list z prośbą o wasze uczestnictwo i rozpowszechnienie programu.

Motywy CD/DVD Fedory Core 5

http://fedoraproject.org/wiki/DianaFong Diana Fong] ogłosiła na fedora-art-list:
Właśnie opublikowałam materiały z motywami CD/DVD Fedory Core 5 takimi jak na DVD rozdawanych przy okazji LinuxWorld i FUDCona (Boston) 2006. http://fedoraproject.org/wiki/Artwork/CDArt
Mozna znaleźć również motyw bąbelków dla CD/DVD stworzony przez Nicu Buculei.

FISL: do zobaczenia w przyszłym roku!

Hugo Cisneiros relacjonuje FISL na swoim blogu:
Forum Internacional Software Livre (FISL) odbył się w Porto Alegre, RS, Brazylia, w kwietniu 19, 20, 21 i 22. To było świetne wydarzenie! Przybyłem do Porto Alegre dzień wcześniej. Po raz pierwszy podczas tego zlotu mieliśmy dwie budki Fedory, opisane jest to na naszej wiki.
Rodrigo Menezes uzupełnił informacje o FISL przez fedora-marketing-list:
To drugi dzień FISL, poniżej możecie znaleźć kilka zdjęć. Zaktualizujemy stronę jak najszybciej podczas trwania zlotu. http://projetofedora.org/node/28

Recenzja: Wiara w biurkowego Linuksa powróciła

Martin Sevior, programista AbiWorda, umieścił na planecie GNOME recenzję FC5:
Jestem BARDZO zadowolony z wyniku. Po pierwsze instalacja poszła bezproblemowo. Obraz działał, dźwięk również, sieć przez kabel pracowała. Następnie zainstalowałem oprogramowanie dla sieci bezprzewodowej wbudowanej w laptopa (opartej na centrino). W ten sposób uzyskałem dostęp do sieci bezprzewodowej przy użyciu standardowych narzędzi sieciowych Fedory.
W każdym razie, chciałbym pogratulować całej społeczności, która przyczyniła się do powstania FC5. To wspaniałe obserwować jak olbrzymia grupa kompetentnych i współpracujących ze sobą ludzi może umiejętnie podnosić poziom tak, aby wszyscy na tym skorzystali.

Recenzja: Fedora Core 5: pierwsze wrażenia

Kolejna recenzja FC5 od O’Reilly:
Podsumowując, mimo wszystkich wymienionych bolączek Fedory, uważam Fedorę Core 5 za bardzo zadowalające i wnoszące wiele udoskonaleń uaktualnienie popularnej dystrybucji. Red Hat i ich inżynierowie zajmujący się Fedorą zawsze byli szybcy w rozwiązaniu problemów i jestem pewny, że FC5 się poprawi gdy tylko aktualizacje staną się dostępne. Poprawa wydajności w nowej wersji daleko przeważa jakiekolwiek błędy znalezione przez mnie w aplikacjach, to wydanie można polecać.

Recenzja: Fedora Core 5

Tutaj jest kolejna recenzja FC5 z free-bees.co.uk:
Co możemy powiedzieć od razu to, że Fedora Core została udoskonalona podczas miesięcy pomiędzy tym a ostatnim wydaniem. Dla mnie instalator jest najbardziej dopieszczoną częścią Fedory, pełen miłych drobiazgów. Jednakże, pomimo iż reszta systemu jest stabilna, występuje mała niestabilność której nie było w Fedora Core 4.
Porównywać Fedora Core 5 do innych dystrybucji, które testowałem byłoby trochę nie fair, ponieważ to wydanie było najbardziej rygorystyczne. Jednakże, mogę powiedzieć z dużą dozą pewności: Fedora Core 5 jest na czele razem z Ubuntu i SUSE, i zapewnia im dobrą, silną konkurencję.

Idealny serwer – Fedora Core 5 (64 bitowa)

HowtoForge opublikowało artykuł na Idealny serwer – Fedora Core 5 (64 bitowa):
Oto szczegółowy opis jak postawić FC5 jako serwer, który oferowałby wszystkie usługi wymagane przez ISP i hosty (serwer sieciowy (obsługa SSL), serwer pocztowy (z SMTP-AUTH i TLS!), serwer DNS, FTP, MySQL, POP3/IMAP, Quota, zapora sieciowa itd.). Ten poradnik został napisany dla 64 bitowej wersji Fedory Core 5, ale powinien być zgodny i z wersją 32-bitową, ew. z małymi różnicami.

Aktualizacje Fedory Core 4 i 5

W dniach 17 – 23 kwietnia Projekt Fedora udostępnił 33 aktualizacje Fedory Core 4 zawierające 3 poprawki bezpieczeństwa.
W dniach 17 – 23 kwietnia Projekt Fedora udostępnił 87 aktualizacji Fedory Core 5 zawierających 4 poprawki bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →