Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

Witamy w naszym 41 wydaniu Fedora Weekly News (FWN), cotygodniowym newsletterze społeczności Fedory.
Najnowsze wydanie można zawsze znaleźć pod tym adresem.

 1. Fundacja Fedora
 2. Max Spevack, nowy Lider Projektu Fedora, ogłosił:
  Chciałbym poprosić was wszystkich o przeczytanie dokumentu poprzedzającego tę notkę. Opisuje intencje Red Hata stojące za utworzeniem Fundacji Fedora, wskazuje też problemy, które doprowadziły do decyzji, aby skierować się w inną stronę. Wyjaśnia również inny plan, jaki zamierzamy wprowadzić w życie, oraz kroki które podejmujemy, aby zapewnić dalszy rozwój i wzrost Projektu Fedora.
  W tym dokumencie Warren Togami komentuje ogłoszenie:
  Red Hata nie stać na opóźnianie rozwoju poprzez wstrzymywanie dotacji dla społeczności. Musimy sami płacić, aby utrzymać ten gwałtowny wzrost. Nie rozumieliśmy tego tworząc Fedorę, ale teraz jest to jasne czym się ona stała.
  Główny cel Fedory
  Szybki rozwój wolnego i otwartego oprogramowania

  Więcej informacji na ten temat można znaleźć w Fedora Project Board na http://fedoraproject.org/wiki/Board

 3. Otwarcie Fedora Art Team
 4. W odpowiedzi dla ESR-a, Projekt Fedora powołał nowy zespół nazwany Fedora Art:
  fedora-art-list została otwarta, tam hobbyści i profesjonaliści mogą wspólnie pracować nad organizacją Fedora Artwork. Aktualnie jest kilka zagadnień, takich jak napisanie specyfikacji palety kolorów motywu Bluecurve i stworzenie procesu współpracy członków-artystów.
  Więcej informacji o Fedora Artwork można znaleźć na http://fedoraproject.org/wiki/Artwork
  Aby dołączyć do listy mailingowej odwiedź http://www.redhat.com/mailman/listinfo/fedora-art-list

 5. LinuxWorld i FUDCon Boston 2006
 6. Dzięki Paulowi W. Frieldsowi zamieszczam odnośniki do jego bloga z wyjazdu do Bostonu na Linux Wrorld i FUDCon, zawierają parę świetnych ujęć:

 7. Filmy z FUDConu Boston 2006
 8. Paul wspomniał w swoim blogu, FedoraNEWS.ORG było na FUDCon po raz pierwszy w tym roku kręcąc kilka filmów. Niestety, jeszcze ich nie umieściliśmy, ponieważ, jak możecie sobie wyobrazić, są dosyć spore. Rozmiar każdego z nich, nieskompresowanego, to 3 GB, ale udało nam się je skonwertować do formatu Ogg Theora, zmniejszyło to rozmiar do rozsądnych 300 Mb. Jednak nadal są za duże, nie posiadamy wystarczającej przepustowości aby je tutaj udostępnić. Planujemy jednak zrobić to poprzez torrent z fedoraproject.org w przeciągu tygodnia.
  Tymczasem, mamy kilka ujęć z filmów:

 9. Linux Online: recenzja Fedory Core 5
 10. Zgodnie z recenzją Linux Online:
  Podszedłem do tego tematu jako osoba, która używa systemu Fedora Core 5 jako stacji roboczej. Do tego celu jest to system idealny – jeśli tylko nie ma się nic przeciwko lekkiemu dopieszczaniu różnych rzeczy.
  Jeśli masz w sobie choć odrobinę z odkrywcy i wykonasz czynności wspomniane w recenzji, otrzymasz w efekcie naprawdę świetny i dostosowany do swoich upodobań system.

 11. LinuxForms: przegląd dziesięciu głównych dystrybucji linuksa
 12. Zgodnie z przeglądem Linux Forms:
  Dystrybucja jest naprawdę unikalna, łącząca w sobie same najlepsze opcje z konserwatyzmem. Rezultatem jest stabilny i bezpieczny system z częstymi wydaniami i aktualizacjami, pasujący zarówno do instalacji serwerowej jak i biurkowej.

  Instalacja również jest graficzna, specjalną uwagę skupiono na wyglądzie i wygodzie obsługi dystrybucji. W efekcie Fedora jest popularnym wyborem dla biurka i serwera wśród użytkowników Linuksa.

 13. Uniwersytet otwiera Centrum Technologii Linuksowych
 14. Zgodnie z artykułem Linux Insder:
  Wraz z otwarciem Linux Technology Center przy Uniwersytecie Binghamton północna część stanu Nowy Jork staje się jednym z kluczowych ośrodków badań systemów opartych na Linuksie oraz rozwiązaniach wolnego oprogramowania, stwierdzają przedstawiciele uniwersytetu oraz STOC (biznesowej organizacji z południowej części stanu Nowy Jork).
  Powstanie ośrodka ma w założeniach rozszerzyć możliwości badawcze oraz zakres wiedzy w temacie Linuksa, sprzyjać tworzeniu nowych miejsc pracy oraz stymulowaniu rozwoju ekonomicznego społeczności Greater Binghamton oraz stanu Nowy Jork.
  Właściwy artykuł: Nowe centrum Linuksa katalizatorem rozwoju ekonomicznego można znaleźć na stronach uniwersyteckiego biuletynu informacyjnego.

 15. Aktualizacje Fedory Core 4 i 5
 16. W dniach 03-09 kwietnia, Projekt Fedora udostępnił 6 aktualizacji Fedory Core 4 zawierające dwie poprawki bezpieczeństwa.
  W dniach 03-09 kwietnia, Projekt Fedora udostępnił 35 aktualizacji Fedory Core 5 zawierające jedną poprawkę bezpieczeństwa.
  Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
  Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →