Poniżej polskie tłumaczenie kolejnego odcinka wiadomości ze świata Fedory. Zapraszamy do lektury.

SELinux FAQ dla FC5 został opublikowany
Dan Walsh oznajmił na swoim blogu publikację SELinux FAQ na stronie:
http://fedora.redhat.com/docs/selinux-faq-fc5
Lista tematów w serii jego artykułów “SELinux for Dummies” (“SELinux dla opornych”) znajdująca się na jego blogu:

Odnośnik do strony projektu Fedora SELinux
Red Hat również udostępnił film flash dotyczący ogólnych wiadomości o SELinuksie.
Tracker Fedory ponownie działa!
Brad Smith ogłosił w liście na fedora-list:
Tracker Fedory (http://www.fedoratracker.org) był… mniej niż pożyteczny od czasów wydania FC 4 i przesiadki Yuma na metadane oparte na XML-u. W międzyczasie byłem zbyt zajęty pracą w Red Hacie, aby dodać ich obsługę do backendu, przez co większość repozytorii nie była indeksowana. Na szczęście zostało to teraz zmienione. Dla niezaznajomionym z Trackerem Fedory: zamierza on być silnikiem wyszukiwarki indeksującym wszystkie repozytoria Fedory.
Błąd Flasha w FC5: niewyświetlanie czcionek i jego tymczasowe rozwiązanie
Tutaj znajduje się tymczasowe obejście problemu wyświetlania czcionek we Flashu w FC5 FAQ
Większość tekstu nie wyświetla się na stronach zrobionych we Flashu!
Wtyczka zawiera błędy, powodujące złe założenia co do konfiguracji czcionek w systemie. Z tego powodu, niemożliwe jest odnalezienie czcionek w nowszych wersjach X.org. Można obejść tymczasowo ten problem wykonując jako root te polecenia.
mkdir -p /usr/X11R6/lib/X11/fs/
ln -s /etc/X11/fs/config /usr/X11R6/lib/X11/fs/config

Więcej informacji o tym problemie na stronie Bugzilli Red Hata #184028 Ostatecznie Macromedia musi usunąć ten błąd w przyszłych wersjach ich wtyczki.
Jako przypomnienie, można zainstalować wtyczkę Flash w ten sposób:
Jak skonfigurować yuma do instalacji tej wtyczki?
Użytkownicy yuma na Fedorze po prostu muszą zapisać ten plik w /etc/yum.repos.d/ a następnie wpisać yum install flash-plugin
Rozwój Fedory
Na kontrowersyjny post autorstwa ESR-a Greg DeKoenigsberg odpowiedział na swoim blogu:
Z mojego punktu widzenia, możliwość usprawniania Fedory bez stresu związanego z zarabianiem na tym pieniędzy jest najlepszą rzeczą we współpracy Fedory i RHEL. Z RHEL jesteśmy rzeczowi i ukierunkowani. Dostarczamy znakomite produkty dla ważnych klientów. Dokonujemy dużych transakcji, pomagamy rozwijać się szerokiemu rynkowi open sourcowe. Zatrudniamy wielu ludzi – z każdym dniem coraz więcej.
..
Rozwój Fedory ma na celu trwanie przy ideałach, które zaprowadziły nas tak daleko. Są to ideały, które zmusiły Suna i Novella do całkowitej zmiany ich polityki. Jeśli ma to nas zaprowadzić chociaż trochę dalej w walce o komputery klientów – cóż, niech tak będzie. Czas jest po naszej stronie.
Więcej w odpowiedzi na post ESR-a:
Red Hat w zamian za „REALNE” wykorzystywanie możliwości swoich stosunkowo małych zasobów (w porównaniu z patentowymi potentatami), co spowalnia ruchy w długofalowej strategii przeciwko patentom w skali globalnej.
..
Red Hat wykorzystuje zasoby światowej sieci do walki z patentami już ratyfikowanymi (tak jak w Europie) i chroni niektóry OSS przed ich zniszczeniem przez system biznesowy. Red Hat sam składa wnioski o patenty, aby móc je wykorzystywać w obronie OSS. Każde OSS ma wieczne, nieodwołalne prawa do wykorzystywania ich. Proces przyznawania patentu nie jest tani.
Thinkpad, Thinkpad, Thinkpad
Mimo wszysto, ten post ESR-a może być dla kogoś użyteczny:
Działa wyśmienicie na X40. Dodam to obejście problemu do błędów które zgłosiłem, a także do mojego HOWTO, http://www.catb.org/esr/faqs/Fedora-Core-on-Thinkpad-X40/
Ogg, Ogg, Ogg
Lista historii związanych z Ogg Vorbis i Ogg Theorą w tym tygodniu to:

Recenzje Fedory Core 5
Oto lista recenzji Fedory Core 5 zebrana przez dwa ostatnie tygodnie:

Podręczniki o OpenOffice.org zostały opublikowane
LinuxElectronics donosi:
Wzrasta liczba szkół w US i w świecie które używają i uczą OpenOffice.org, darmowego, otwartego kompletu programów do edycji tekstu, tworzenia prezentacji, arkuszy kalkulacyjnych i baz danych. Aby obsłużyć te szkoły, Visibooks opublikowało pierwszą serię podręczników, które pomogą uczniom w nauce programów OpenOffice.org.
Dystrybucja Smackdown
12-ste wydanie magazynu TUX (wydanie kwietniowe) zawiera kilka artykułów o dystrybucjach Linuksa, w tym recenzję Fedory Core 5 autorstwa Dee-Ann LeBlanc. Subskrybcja jest całkowicie DARMOWA!
Aktualizacje Fedory Core 4 i 5
W dniach 27 Marca – 02 Kwietnia, Projekt Fedora opublikował 8 Aktualizacji Fedora Core 4 nie zawierające poprawek bezpieczeństwa.
W dniach 27 Marca – 02 Kwietnia, Projekt Fedora opublikował 24 Aktualizacje Fedory Core 5 zawierające 1 poprawkę bezpieczeństwa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: fwn.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →