W kioskach dostępny jest już od kilkunastu dni kwietniowy numer miesięcznika Linux Magazine. Tematami numeru są skrypty, serwer dźwięku JACK oraz portowanie aplikacji Visual Basic na Linuksa. Na dołączonej płycie dvd – JuegaLinEx, hiszpańska dystrybucja Live przeznaczona dla graczy.

Pełen spis treści numeru dostępny jest online, tu zwrócę uwagę tylko na kilka szczególnie interesujących artykułów.

Przede wszystkim polecam lekturę całego działu poświęconego skryptom. Po pierwsze dowiemy się z niego, jak, wykorzystać Google API do serwisu z mapami. Dzięki kilku linijkom kodu w JavaScripcie możemy nakładac na dostarczane przez Google mapy swoje własne oznaczenia punktów lub rysować ścieżki.

Interesująca jest też artykuł „Ćwiczenia ze skryptów” poświęcony zastępowaniu klasycznych ciągów programów cat, cut, grep itp – wbudowanymi możliwościami Basha. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu i mocy procesora przy obróbce większej ilości danych tekstowych.

Znany chyba wszystkim „linuksowym muzykom” Paweł Wolniewicz prowadzi w Linux Magazine odcinkowy cykl poświęcony przekształcaniu maszyny linuksowej w komputerowe studio nagrań. W najnowszym numerze skupia się na serwerze dźwięku JACK – szczególnie przydatnym dla osób często zajmującym się obróbką audio.

To oczywiście nie wszystkie artykuły z nowego Linux Magazine. Pełną ich listę można znaleźć na stronach wydawcy. Zapraszam do lektury!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →