W dniach 18 i 19 marca w Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku odbędzie się pierwsza edycja Fedora Core Open Days (FCOD). Organizatorzy imprezy, dzięki hojnemu wsparciu sponsorów przygotowali sporo niespodzianek dla uczestników. Interesujące prelekcje, przykuwające uwagę warsztaty to nie wszystko co czeka Cię na FCOD. Dzięki ambasadorom Fedory w Polsce będziesz miał możliwość zdobycia najnowszej, stabilnej, piątej już odsłony dystrybucji Fedora Core i to zanim będzie ogólnie dostępna w Internecie.

Pierwszy dzień FCOD będzie poświęcony przede wszystkim zagadnieniom związanym z Linuksem na komputerach typu desktop. Wieczorem natomiast z pewnością nie zabraknie emocji a to dzięki turniejowi Frozen Bubble, gdzie dla najlepszych czekają cenne nagrody. Dla osób nie należących do grona entuzjastów zamarzniętych bąbelków przygotowaliśmy praktyczne warsztaty z Pythona. Na koniec dnia będzie też okazja by rozerwać się przy dobrej muzyce w klubie Imperium. Drugi dzień to z kolei bardziej zaawansowane tematy poświęcone bezpieczeństwu, sieciom i ciekawym rozwiązaniom linuksowym. Całość zakończy się w niedzielny wieczór.

FCOD to nie tylko zlot użytkowników dystrybucji Fedora Core. Wszyscy, którzy używają w codziennej pracy Linuksa, jak również osoby nie znające jeszcze tego systemu z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Dla wszystkich będzie to dobra okazja by wymienić informacje i nawiązać nowe znajomości.

Więcej informacji na stronie imprezy. Zapraszamy!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Filon.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →