Dziś w wyjątkowo krótkim DWN piszemy o nagrodzie dla fińskiej społeczności Debiana, rozpoczęciu procesu wyłaniania nowego lidera projektu Debian, oraz o graficznym instalatorze naszej dystrybucji.
W imieniu zespołu PDDP zapraszam do lektury.

Witaj w szóstym w tym roku numerze DWN, tygodnika dla osób zainteresowanych i związanych z Debianem. Nočl Köthe ogłosił powstanie pakietów dla serwera pracy grupowej (groupware) Kolab. Przygotowywana jest właśnie aktualizacja stabilnego wydania Debiana, która będzie zawierać około 40 poprawek związanych z bezpieczeństwem.
Uhonorowanie fińskiej społeczności Debiana. Lars Wirzenius poinformował o odznaczeniu przez Fińską Grupę Użytkowników Linuksa (FLUG) fińskiej społeczności Debiana. Od 2002 roku, FLUG corocznie przyznaje nagrodę osobom i organizacjom, których praca dobrze przysługuje się promowaniu GNU/Linuksa w Finlandi. W tym roku główna nagroda powędrowała do fińskich tłumaczy OpenOffice.org.
Apel o kandydatury na lidera projektu. Manoj Srivastava zaapelował o kandydatury na nadchodzące wybory lidera projektu. Kandydatów można zgłaszać do 26 lutego. Następnie odbędzie się okres kampanii, który zostanie zakończony 19 marca. Do 9 kwietnia będzie można oddawać głosy. Ewentualni liderzy powinni znać statut Debiana, a ich programy wyborcze zostaną opublikowane na stronach do głosowania.
Rozwój graficznego instalatora. Davide Viti opisał pierwsze spotkanie w Extremadura, którego tematem była graficzna wersja instalatora Debiana. Zbudowano nieoficjalne obrazy bazujące na Gtk+ 2.8.10. Przedyskutowano również wiele problemów związanych z używaniem go oraz przyszłą funkcjonalność.
Poprawki bezpieczeństwa. Zasada jest prosta. Upewnijcie się, że zaktualizowaliście swoje systemy, jeśli korzystacie z poniższych pakietów.

Pakiety nowe lub warte uwagi. W związku z zamknięciem serwisu packages.debian.org z powodu problemów wydajnościowych, nie możemy przedstawić zwyczajowej listy dodanych ostatnio pakietów.
Pakiety usunięte. W zeszłym tygodniu usunięto 6 pakietów z archiwum Debiana:

 • gtkglextmm — C++ wrapper for the OpenGL extension to GTK
  Bug#349254: Request of QA: rc-buggy, no rev-deps
 • redboot — Red Hat embedded debug and bootstrap firmware
  Bug#349411: Request of QA: rc-buggy, old, unmaintained
 • doomlegacy — Port of the Doom engine that supports OpenGL
  Bug#350122: Request of QA: has never been part of a stable release, rc-buggy; alternatives exist; orphaned, license problems
 • notify-daemon — Daemon that displays passive pop-up notifications
  Bug#350402: Request of maintainer: renamed back to notification-daemon
 • horde2 — Horde web application suite
  Bug#350630: Request of maintainer: dead upstream
 • linuxvideostudio — MJPEG-tools GTK graphical user interface
  Bug#350846: Request of maintainer, old; depends on non-free; alternatives exist

Chcesz dalej czytać DWN? Pomóż nam tworzyć ten tygodnik. Już kilka osób podsyła nam teksty, ale ciągle potrzebujemy nowych współautorów bądź tłumaczy. Zajrzyj na stronę pomocy, by się dowiedzieć, jak pomóc. Czekamy na Twój mail pod adresem pddp@debian.linux.org.pl.
Tłumaczenie: Artur Szymański, Bartosz Feński aka fEnIo, Jacek Politowski.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: arteek.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →