Na początku tygodnia ukazała się oficjalna wersja 2.0.0 klienta poczty Sylpheed-Claws.

Kilka słów o historii. Sylpheed-Claws powstał na bazie Sylpheed który jest jednym z pierwszych graficznych klientów poczty szeroko dostępny od wielu lat jako wolne oprogramowanie. W początkowej fazie Sylpheed-Claws był obszarem testowym dla nowych funkcjonalności Sylpheed’a. Jednak z czasem rozrósł się do takich rozmiarów i przestał być synchronizowany z wersją Sylpheed’a, że wystepuje obecnie jako zupełnie odrębny stabilny projekt.

Czym się charakteryzuje? Posiada dużą funkcjonalność m.in. wsparcie dla POP3/SMTP/IMAP/NNTP, OpenSSL, GnuPG czy LDAP. Obsługuje system wtyczek, sprawdzanie pisowni, reguły filtrowania. Prawie do wszystkich komend przypisany jest skrót klawiszowy. Dużą zaletą jest system „akcji” który mocno wzbogaca funkcjonalność i umożliwa np: edytować tworzoną wiadomość w zewnętrznej aplikacji czy modyfikować wyświetlaną wiadomość z użyciem sed,grep czy innych. Ponadto potrafi sprawdzać otrzymaną pocztę pod kątem spamu i wirusów oraz posiada narodowe wersje językowe(w tym polską). Sylpheed-Claws posiada też agregator wiadomości RSS.

Pełen opis fukcjonalności i sam program można znaleźć na stronie domowej projektu. Sylpheed-Claws jest idealny dla osób oczekujących rozbudowanego klienta mail/news/rss, który mimo ogromu możliwości jakimi dysponuje, pozostaje bardzo szybki w działaniu i przejrzysty w obsłudze.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Quar.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →