Jak podał dzisiejszy Wall Street Journal, Warner Bros. przygotowuje się do sprzedaży filmów za pośrednictwem internetu. Nie byłoby w tym nic dziwnego – w końcu już nie od dziś wiadomo, że dystrybucja przez sieć jest jednym z najtańszych sposobów przesyłania danych multimedialnych, gdyby nie fakt wykorzystania w tym celu… technologii p2p.

Niemiecki serwis In2Movies, którego premiera jest przewidziana już na marzec tego roku, będzie korzystał z technologii peer-to-peer do sprzedaży filmów przez sieć. Technologia podobna do BitTorrenta zmniejsza obciążenie łącza dostawcy treści – część danych jest ściąganych z komputerów osób, które już mają fragmenty filmu u siebie, a przy okazji często przyspiesza ściąganie danych.

Uznanie p2p za technologię ułatwiającą legalną sprzedaż licencjonowanych kopii filmów jest ogromnym kontrastem w stosunku do popularnego jeszcze niedawno nazywania p2p techniką przydatną jedynie piratom, której stosowanie powinno zostać zakazane. Czekamy na kolejne wielkie studia filmowe, które zdecydują się na podobny krok – i czekamy na spadek cen tak sprzedawanych filmów. W końcu poważnie maleją koszty pakowania i dystrybucji, a także marże dla pośredników. Jak można wyczytać w Wall Street Journalu, koszt filmu zakupionego w nowym serwisie będzie zbliżony do kosztu tego samego filmu na płycie.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →