Osoby działające w ramach regionalnych grup użytkowników Linuksa, przy współpracy z PLUG, planują na wiosnę ogólnopolską akcję promującą system GNU/Linux.

Akcja pt. „Poznaj Linuksa” ma się odbyć pierwszy raz na skalę ogólnokrajowa w sobotę, 25 marca 2006 r. Pomysł wyszedł ze szczecińskiego SzLUUG-u, który podobne akcje regionalne ma już za sobą. Ze Szczecina akcję koordynuje Łukasz „Casa” Klimek.

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie systemu spod znaku Pingwina osobom, które dotychczas nie miały z nim kontaktu. Każdy LUG ma zorganizować i przeprowadzić na swoim „podwórku” klikugodzinny cykl prezentacji wprowadzających w arkana systemu. Na chwilę obecną udział zadeklarowały: Śląsk, Bydgoszcz, Częstochowa i Koszalin. W związku z akcją, plinie poszukujemy wykładowców oraz sponsorów, kontakt do koordynatora: casa[@]szluug.org. Zapraszamy też do udziału pozostałe, działające na terenie kraju formalne i nieformalne grupy użytkowników Uniksa i GNU/Linuksa. Sprawy ogranizacyjne s± na bieżąco omawiane na liście dyskusyjnej PLUG.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Dariusz Grzesista.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →