Linux Magazine ogłosił laureatów tegorocznych Linux New Media Awards. Jest to konkurs, w którym zwycięzców wyłania jury złożone z około 200 osób związanych z FLOSS – ekspertów, programistów, autorów – a nawet użytkowników związanych z administracją publiczną.

Już pierwszy rzut oka na tabelę zwycięzców zdradza, że Linux sprawdza się dobrze w nowym dla siebie obszarze zastosowań – telefonii internetowej – stąd nowa kategoria – najlepsze oprogramowanie VoIP. Zwycięzcą jest Asterisk, o którym już nieraz pisaliśmy.

Nie jest zaskoczeniem zwycięzca w kategorii producenta sprzętu najbardziej przyjaznego Linuksowi – został nim IBM, który już od dłuższego czasu Linuksa aktywnie promuje, rozwija i używa. Ciekawie wyglądają kategorie 'najlepsza pochodna Debiana’ – tu bezkonkurencyjny okazał się Ubuntu, oraz najlepsza dystrybucja serwerowa klasy enterprise – tu palma pierwszeństwa została przyznana dystrybucji Suse, przed Red Hatem i Mandrivą.

Zwycięzcom gratulujemy, pominiętym przypominamy, że organizowany przez wydawcę Linux Magazine konkurs bierze pod uwagę wybitnie komercyjne zastosowania Linuksa. W świecie 'niekomercyjnym’ wyniki byłyby inne, choć zwycięzcy LNMA prawdopodobnie również znaleźliby się na czołowych (choć niekoniecznie pierwszych) miejscach rankingów.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →