W Poznaniu 2 i 3 grudnia br. odbędą się trzecie już Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym, organizowane przez Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz wielkopolski oddział PTI.

MWPZ nawiązują do światowych zawodów International Collegiate Programming Contest organizowanych od prawie trzydziestu lat przez ACM.
Trzecia edycja konkursu jest następcą imprez organizowanych przez obie poznańskie uczelnie, w której udział brali m.in. przyszli mistrzowie świata w programowaniu zespołowym z Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestnicy tej mającej całkowicie otwarty charakter imprezy będą musieli rozwiązać 8-12 zadań. Na stworzenie algorytmów i programów rozwiązujących przedstawione problemy będą mieli 5 godzin, po których podliczane będą punkty za rozwiązane zadania. Computerworld, Gazeta Wyborcza, TVP Poznań oraz Radio Merkury są patronami medialnymi tej imprezy, którą sponsoruje Accenture, Komputronik i poznańska Alma.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Michał Szymański.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →