Święta z dzieciństwa kojarzą mi się ze stojącym na honorowym miejscu Atari 800XL, kuzynami skupionymi wokół komputera i kibicującymi temu z nas, który właśnie pokonywał kolejny odcinek rajdu poprzez Stany Zjednoczone (Road Race). Dzisiejsze gry wyglądają trochę inaczej, jednak święta ciągle są tym okresem, kiedy można zmierzyć się z wirtualnym lub rzeczywistym przeciwnikiem siedząc przy komputerze i nie przejmując się koniecznością pójścia do szkoły czy pracy następnego dnia. Nie zapomnieli o tym autorzy najnowszego numeru Linux+, którzy sporą część grudniowego numeru poświęcili grom komputerowym.Również na dołączonych do numeru płytach DVD znajdą się m.in. rzeczy przydatne graczom – wersję testową (z ograniczeniem czasowym) Cedegi oraz Linux+ Live DVD Games Edition.

Co w numerze? Jak zwykle – spora część jest poświęcona ostatnim wydarzeniom w świecie wolnego oprogramowania oraz poszczególnych dystrybucji. Ze stałych działów można znaleźć również przegląd ciekawych programów działających pod kontrolą Linuksa. Tu warto zwrócić szczególną uwagę na projekt Cinelerra, służący do edycji multimediów, oraz GL-117 – znaną chyba wszystkim miłośnikom „linuksowego latania” strzelankę lotniczą. Swoją drogą, rzuca się w oczy brak opisu FlighGear, chyba najbardziej zaawansowanego symulatora lotu dostępnego również na platformach nie-windowsowych. Na pograczniczu rozrywki i sztuki programowania stoi wywiad z Ryanem Gordonem, niezależnym programistą przenoszącym gry z Windows na Linuksa. Z kolei osoby bawiące się programowaniem przychylnym okiem spojrzą zapewnie na praktyczny opis połączenia SDLa i Kyra, którego efektem jest kolejna wersja River Raida.

Przy dawnych komputerach nie mogło braknąć joysticka – we współczesnych maszynach nie jest on standardem, jednak czasem warto wiedzieć, jak go podłączyć. Z pomocą przychodzą artykuły „Joysticki w Linuksie” i „Nowoczesne myszki” (czy ktoś mógłby podać sensowne zastosowanie 24-przyciskowej myszy?). Po więcej zapraszam najpierw do spisu treści, a jeśli jego przejrzenie wypadnie pomyślnie – do lektury numeru dostępnego już w kioskach.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →