Od kilku dni w kioskach można znaleźć nowy, październikowy numer miesięcznika Linux+. Jak co miesiąc, postaram się pokrótce podsumować jego zawartość by pomóc Czytelnikom w podjęciu tradycyjnej decyzji o zakupie.

Tematami numeru są przyspieszanie startu Linuksa oraz podłączanie odbiorników GPS do komputera pracującego pod kontrolą systemu spod znaku pingwinka. Z kolei na jednej z dołączonych do miesięcznika płyt DVD można znaleźć dystrybucję SUSE Linux 9.3.

Co zobaczymy po otwarciu magazynu? Na początku – tradycyjne części podsumowujące najważniejsze wydarzenia w świecie wolnego oprogramowania oraz konkretnych dystrybucji Linuksa.

Zaraz po stałych częściach numeru znajdziemy obszerny artykuł dotyczący wykorzystania odbiornika GPS – zarówno opis podłączenia i skonfigurowania samego urządzenia, jak i opis kilku programów do jego praktycznego wykorzystania.

Drugim z tematów numeru jest przyspieszanie startu Linuksa. Tekst jest przeznaczony raczej dla osób początkujących i skupia się na opisie bootowania systemu operacyjnego i uruchamiania poszczególnych usług.

Gracze z przyjemnością sięgną po opisaną w numerze strategię czasu rzeczywistego, Tribal Trouble. Z kolei miłośnicy urządzeń przenośnych na pewno zwrócą uwagę na opis środowiska OpenEmbedded ułatwiającego tworzenie oprogramowania na palmptopy. Użytkownicy Game Boy Advance znajdą też coś dla siebie – opis tworzenia oprogramowania na tę niewielką konsolę do gier.

Poza tym – tradycyjnie – opisy ciekawego oprogramowania (w tym Plannera – rewelacyjnego narzędzia do zarządzania projektami), „Sztuczki i kruczki” oraz recenzje sprzętu – Zyxel ZyWALL oraz drukarki HP Photosmart 385.

Zapraszam do lektury.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →