W najbliższych tygodniach czeka nas cykl prezentacji poświęconych muzycznemu Wolnemu Oprogramowaniu. W ramach tegorocznego Warsaw Electronic Festival 2005 odbędzie się (w niedziele 16 i 23 października) kilka godzin wykładów i warsztatów demonstrujących muzyczne zastosowania Open Source. Prezentacje przygotowano we współpracy z witryną Dźwięk i muzyka w Linuksie.

Integralną część WEF2005 stanowić będą warsztaty, podczas których uczestnicy poznają „od kuchni” zasady pracy z Linuksem oraz modularnym środowiskiem audio / wideo EyesWeb. Na potrzeby Festiwalu przygotowano system Plasma – muzyczną wersję dystrybucji Knoppix. Otrzymają ją uczestnicy warsztatów organizowanych w ramach WEF.

Oprócz zajęć praktycznych na tegorocznym festiwalu nie zabraknie również wykładów. W ich ramach przedstawione zostaną przykładowe, oryginalne możliwości wykorzystania Linuksa w pracy z dźwiękiem. Poza tym uczestnicy WEF 2005 zapoznają się również z multimedialnymi dystrybucjami Linuksa oraz środowiskiem EyesWeb.

Szczegółowy program WEF2005 znaleźć można na stronach Festiwalu (plik ZIP). Materiały z prezentacji dotyczących Wolnego Oprogramowania będą również dostępne na witrynie Dźwięk i muzyka w Linuksie.

Linux na WEF2005: Warszawa, sala kinowa Zachęty, niedziele 16 i 23 października, godziny 16:00 – 18:00. Wstęp wolny (w przypadku warsztatów konieczne jest zgłoszenie e-mailem).
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Paweł Wolniewicz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →