W warszawskim hotelu Radisson SAS odbyła się dziś przygotowana przez ISOC-RWO konferencja Wolne Oprogramowanie w Administracji. Było to największe w ostatnim czasie wydarzenie popularyzujące wolne oprogramowanie wśród osób niezwiązanych zawodowo z informatyką. Całość była organizowana pod patronatem Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, które sfinansowało większość wydatków związanych z imprezą. Gośćmi honorowymi spotkania byli minister Włodzimierz Marciński (znany naszym czytelnikom z działań przeciwko wprowadzeniu patentów na oprogramowanie) oraz Kajetan Wojsyk ze stowarzyszenia Miasta w Internecie.

Dobór tematów był bardzo szeroki – od podstawowej wiedzy dotyczącej idei wolnego oprogramowania, poprzez aspekty prawne na zastosowaniu praktycznym kończąc. Zainteresowanych dokładnym programem zapraszam na strony konferencji. Wszystkie wykłady spotkały się ze sporym zainteresowaniem publiczności (mimo weekendu, duża sala była w połowie wypełniona) – konkretne pytania padały zarówno podczas prezentacji, jak i dyskusji kuluarowych. Ogólne wrażenie jest takie, że wolne oprogramowanie ma duże szanse na dotarcie do urzędów i administracji.

Uczestnicy konferencji mieli okazję nie tylko posłuchać, jak działa wolne oprogramowanie, ale również wypróbować je w praktyce – podczas przerw można było przetestować instalację przykładową przygotowaną przez krakowską firmę ABA. Również po powrocie do domu będą mogli zapoznać się z Linuksem – wszyscy otrzymali płyty z przygotowaną specjalnie w tym celu wersją Linux EduCD, Ubuntu oraz pudełko zawierające PowerPack Mandrakelinuksa. Oprócz tego po spotkaniu zostały rozlosowane pudełka z pakietem OpenOffice przygotowane przez Ux.pl oraz paczkę z SUSE Linux Enterprise Server.

Dzisiejsza konferencja nie była zapewnie ostatnim wydarzeniem tego typu – mamy nadzieję, że uda się przekształcić ją w wydarzenie cykliczne. Zainteresowanych prezentacjami zapraszamy na strony ISOC-u, gdzie wkrótce znajdą się ostateczne wersje wszystkich prezentacji oraz informacje o sponsorach i patronach, bez których dzisiejsze spotkanie nie doszłoby do skutku.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →