Kolejne państwa przechodzą na wolne oprogramowanie, Unia Europejska skupia się na otwartych formatach, pojawiają się pomysły, żeby wszystkie programy finansowane z grantów unijnych były na otwartych licencjach… W Polsce tymczasem sprawy toczą się bardzo powoli.

Żeby choć częściowo to zmienić, Ruch Wolnego Oprogramowania i Internet Society organizują 9 września konferencję „Wolne oprogramowanie w administracji”. Przeznaczona dla 'decydentów’ – przedstawicieli administracji, polityków, osób odpowiedzialnych za informatykę – ma pokazać, dlaczego warto wykorzystywać wolne oprogramowanie w instytucjach państwowych.

Impreza jest w tej chwili w fazie intensywnego planowania – przygotowaliśmy zarys programu, propozycje partnerów lub patronów. Dziś ma premierę szkic – czekamy z niecierpliwością na propozycje poprawek, uwagi merytoryczne oraz – oczywiście – oferty pomocy. Szczególnie potrzebujemy osób, które pomogą w przygotowaniu materiałów drukowanych oraz poprowadzą części prelekcji, a także pomogą w sprawach czysto organizacyjnych. Konferencja jest olbrzymią szansą na zaprezentowanie możliwości wolnego oprogramowania przed osobami, dla których komputer jednoznacznie kojarzy się z MS Windows i które jednocześnie odpowiadają za urzędy – warto więc się postarać. Listą dyskusyjną, na której czekamy na opinię, jest rwo-members (do wysłania maila konieczne jest zapisanie się na nią, ruch na liście jest bardzo małym, więc nie powinno to być problemem).
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →