W najbliższy weekend zapraszamy na otwarte warszaty linuksowe na festiwalu SLOT ART w dolnośląskim Lubiążu. Zachęceni zainteresowaniem, jakie wywołała nasza Majówka z Pingwinem (raport – patrz m.in. lipcowy Linux Magazine) postanowiliśmy kontynuować takie akcje. A że mamy lato – to ruszamy w Polskę!

SLOT ART Festival to impreza jedyna w swoim rodzaju. Kilka tysięcy ludzi, setki namiotów i kilka scen koncertowych – a wszystko to w murach barokowego opactwa, pozostałościach po jednym z największych klasztorów w Europie.

SLOT stwarza niepowtarzalną atmosferę aktywności i twórczości. Oprócz koncertów, odbędzie się tam około 100 (!) warsztatów – od sztuki video-art i tworzenia muzyki na komputerze, po taniec współczesny i malarstwo na szkle. W tak bogatej ofercie nie mogło zabraknąć Linuksa.

W trakcie trzech dni naszych warsztatów przedstawimy ideę wolnego oprogramowania, filmy o tej tematyce, zaprezentujemy instalację Linuksa oraz możliwości różnego rodzaju aplikacji. Kto po powrocie do domu zechce wypróbować Linuksa na swoim komputerze, dostanie płyty instalacyjne lub live-CD. A na zakończenie – oczywiście turniej Frozen Bubble.

Oprócz kilku komputerów i rzutnika w sali warsztatowej przygotowujemy coś ekstra – stanowisko komputerowe z Linuksem na dziedzińcu, na którym odbywają się koncerty, i przez który przewijają się tysiące uczestników festiwalu. Każdy będzie miał okazję podejść i zobaczyć, jak naprawdę wygląda ten straszny, trudny i nieprzyjazny Linux ;–)

orgnizatorzy: http://www.actus.org.pl
Slot Art Festival

Planowane warsztaty: warsztaty
galeria zdjęć z poprzednich edycji Slotu: www.agrafka.art.pl/slot
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Patyczak.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →