Mandriva, znana wcześniej jako Mandrakesoft, wydawca popularnej dystrybucji Mandriva Linux, ogłosiła dziś informację o podpisaniu umowy o zakup części udziałów firmy Lycoris. Lycoris jest wiodącym producentem dystrybucji Linuksa przeznaczonych dla użytkowników domowych w Ameryce Północnej.

Na podstawie porozumienia Joseph Cheek, założyciel i dyrektor zarządzający firmy Lycoris, dołączył do zespołu Mandrivy, w celu tworzenia zaawansowanych produktów opartych na rozwiązaniach Linuksowych, a przeznaczonych do zastosowań biurkowych. Od chwili powstania w roku 2000 firma Lycoris zdobyła ugruntowaną pozycję producenta łatwych w obsłudze i przyjaznych systemów operacyjnych kierowanych na rynek konsumencki. Przykładem produktów firmy Lycoris jest kompletny, linuksowy system operacyjny do zastosowań biurkowych o nazwie Desktop/LX, który zbudowano w oparciu o interfejs użytkownika wysokiej jakości oraz technologii Software Gallery umożliwiającej łatwe dodawanie nowych komponentów do systemu. Desktop/LX uważany jest często za rzeczywistego i dostępnego po niskich kosztach konkurenta dla systemów operacyjnych Windows(R) i Mac OS(R) i dzięki temu zyskuje duże uznanie amerykańskiej prasy.

Lycoris był także pionierem w tworzeniu unikalnych produktów linuksowych przeznaczonych na rynek masowy, takich jak edycja Lycoris Desktop/LX dla tabletów i PocketPC, które doprowadziły do zawiązania kilku porozumień z dostawcami sprzętu z Azji, włączając w to Dialogue i MoBits.

Dzięki tym sukcesom Lycoris rozwinął dużą bazę użytkowników zaledwie w ciągu kilku lat. Liczba członków społeczności użytkowników, którzy wybierali płatne rozwiązania Lycoris wynosi prawie 20.000. Analiza ilości pobrań bezpłatnych edycji Lycoris wskazuje, że całkowita populacja użytkowników stanowi kilkaset tysięcy.

Z drugiej strony, Mandriva, jako jedna z pierwszych dystrybucji Linuksa dbająca już od chwili założenia w 1998 roku o rozwój systemu w kierunku zastosowań biurkowych oraz o potrzeby mniej doświadczonych użytkowników, poszukiwała możliwości przyspieszenia rozwoju swoich produktów przeznaczonych do zastosowań biurkowych. Kierunek ten jest kluczem otwierającym drzwi do rynku domowych użytkowników i świata korporacyjnego.

Lycoris był doskonałym kandydatem dla tej strategii i z tego powodu Mandriva jest teraz ogromnie zadowolona z zawarcia umowy z Lycoris oraz z faktu obecności Josepha Cheeka w zespole.

W chwili obecnej realizowany jest plan stworzenia nowego produktu, który będzie stanowił połączenie produktów Mandriva Discovery i Lycoris Desktop/LX. Oba zespoły rozpoczęły już prace nad tym produktem.

Równolegle istnieje plan dodania do Klubu Mandriva pewnych unikalnych właściwości z Iris Software Gallery i stworzenia w Klubie przestrzeni przeznaczonej dla istniejącej Iris Software Gallery i powitania użytkowników Lycoris z forum Lycoris.org.

Joseph Cheek przyłączył się do zespołu Mandrivy, aby poprowadzić program, który pokieruje tymi oboma projektami.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Joseph Cheek zdecydował się dołączyć do rodziny Mandriva. Wnosi wyjątkowe doświadczenie w dziedzinie narzędzi biurkowych oraz doskonałe produkty. Naszym celem obecnie jest zabezpieczenie potrzeb do tysięcy użytkowników Desktop/LX w okresie przebudowy systemu”, powiedział Frasois Bancilhon, Dyrektor Zarządzający Mandrivy.

Joseph Cheek dodał: „Lycoris jest szczególnie podekscytowany faktem bycia częścią nowego zespołu Mandriva. Połączenie wyjątkowych możliwości naszego produktu z doskonałą technologią Mandrivy umożliwi użytkownikom zarówno Desktop/LX jak i Mandrivy dostęp do zaawansowanych technologii komputerowych.”

Więcej szczegółów o nowym zintegrowanym produkcie, a także plan wydawniczy zostanie opublikowany już wkrótce.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: informacja prasowa.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →