Drogie i często zawieszające się programy, niekontrolowane zachowania systemu operacyjnego i związane z tym ciągłe jego reinstalacje, a na dodatek czające się zewsząd zastępy wirusów, trojanów, programów szpiegujących i pornografia w przeglądarce zamiast internetowej oferty biura turystycznego? Jeśli masz dość choć jednej z tych „przypadłości” Twojego komputera, to zapraszamy w sobotę (11.06, godz. 9 do 13) do budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie na Festyn „Linux4You” promujący darmowy system operacyjny GNU/Linux, oprogramowanie open source i zasady bezpiecznego użytkowania komputera.

Na szeregu stanowisk komputerowych będzie możliwość praktycznego wypróbowania linuksowych programów: biurowych, edukacyjnych i internetowych, a zainteresowani, o ile takowi zechcą nas odwiedzić ze swoimi „pudłami”, liczyć mogą na pomoc w instalacji lub konfiguracji Linuksa. Osobną atrakcję szykujemy dla najmłodszych miłośników gier: będzie miniturniej gier linuksowych, któremu towarzyszyć będą pokazy multimedialnych możliwości systemu. Dla wszystkich będą konkursy, a co za tym idzie także i nagrody, w postaci – a jakże – dystrybucji Linuksa.
Na festyn zapraszamy zarówno młodzież, jak i rodziców zainteresowanych darmowym, bezpiecznym systemem operacyjnym dla komputerów swoich pociech, ale także nauczycieli chcących wykorzystywać walory oprogramowania open source w swojej pracy.
Więcej informacji (w tym miejsce zorganizowania imprezy) znajdziecie państwo na stronie Jaworznickiej Grupy Użytkowników Linuksa.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: JLUG.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →