Juz tylko tydzień dzieli nas od prawdopodobnej daty oficjalnego ogłoszenia Debiana Sarge dystrybucją stabilną. Do usunięcia zostało około 50 poważniejszych błędów, deweloperzy intensywnie pracują nad tym, żeby je usunąć w najbliższych dniach.

Na wydanie Sarge’a czekaliśmy od 2002 roku, kiedy to światu ukazał się Woody. Powodów opóźnień w oficjalnym wydaniu Debiana 3.1 jest wiele – wśród najważniejszych wskazuje się na olbrzymią wagę przykładaną przez deweloperów do stabilności wersji „stable” (można je z czystym sumieniem polecić każdemu, komu zależy na niezawodności dystrybucji) oraz faktowi, że… prawie wszyscy deweloperzy używają Sarge już od dawna, tak więc mało kto z nich pamięta o starych wersjach pakietów zawartych w Woodym.

Z kolei dla przeciętnego użytkownika mylące może wydawać się nazewnictwo – „testing” i „unstable” sugerują produkty niestabilne, tymczasem problemy z nimi zdarzają się niezmiernie rzadko, podobnie jak w przypadku wersji „stable” innych dystrybucji. O tych problemach dyskutuje się już od jakiegoś czasu i być może nowemu liderowi projektu uda się zmniejszyć czas pomiędzy kolejnymi wydaniami Debiana.

Woody będzie wspierany jeszcze przez 12 miesięcy, do czerwca 2006 roku.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →