Zespół prawników z Uniwersytetu Jagielońskiego, pod kierownictwem prof. Elżbiety Traple, przygotował polską wersję licencji Attribution-Non Commercial-Share Alike. Tekst licencji jest dostępny zarówno w polskiej wersji, jak i w angielskim tłumaczeniu, wraz z objaśnieniami wprowadzonych zmian. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią i wzięcia udziału w dyskusji, którą rozpoczynamy na liście dyskusyjnej cc-pl. Efektem dyskusji bedzie stworzenie ostatecznej wersji licencji.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie Creative Commons Polska. Imprezę, która odbędzie się 23 kwietnia w Bunkrze Sztuki w Krakowie, uświetni swoją obecnością prof. Lawrence Lessig, założyciel Creative Commons. Otwarcie towarzyszy Międzynarodowej Konferencji Prawa Autorskiego „Dokąd zmierza prawo autorskie we współczesnym świecie?”, organizowanej przez Sekcje Praw Autorskich i Nowych Technologii TBSP na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Zapraszamy również na konferencję prasową prof. Lessiga (22 kwietnia, Biblioteka Jagiellońska). Dokładny program otwarcia dostępny jest na stronie projektu.

Pod koniec kwietnia ukaże się książka Lawrence’a Lessiga pt.”Wolna kultura”, która została przetłumaczona przez zespół tłumaczy – wolontariuszy. Książka zostanie wydana drukiem przez wydawnictwo WSiP, będzie też dostępna w internecie na licencji CC.

Fundacja Otwarty Kod Kultury, instytucjonalny partner CC Polska, posiada od 8 marca 2005 status organizacji pożytku publicznego, dzięki czemu można przekazać 1 procent podatku na cel projektu Creative Commons Polska. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie fundacji.

Bardzo zależy nam, aby idea Creative Commons dotarła do wielu środowisk w Polsce i stała się przedmiotem szerokiej dyskusji przedstawicieli różnych kregów zainteresowanych promocją kultury i twórczości. Tych z Państwa, którzy chcieliby indywidualnie bądź w imieniu swojej instytucji zaangażować się w działalność CC Polska, bardzo prosimy o kontakt. W szczególności zbieramy informacje o powstających projektach wykorzystujących licencję CC – chcielibyśmy je zareklamować przy okazji kwietniowego otwarcia.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Creative Commons Polska.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →