100 lat (w systemie binarnym), blisko cztery i pół tysiąca tekstów, ponad 2360 „krótkich”, 2.2 gigabajta danych (z czego 1.1 gigabajta to materiały z Pingwinariów), 10 megabajtów tekstów w bazie z artykułami i 27 megabajtów komentarzy… To kilka liczb podsumowujących cztery lata istnienia 7thGuarda. Jednak (wbrew pozorom!) są rzeczy ważniejsze od liczb – przez ten czas zyskaliśmy grono wiernych czytelników, którym dziękujemy za trwanie przy nas, czytanie, inteligentne komentowanie oraz podsyłanie informacji i własnych tekstów. Dorobiliśmy się również naszych własnych troli, którym również z chęcią bym podziękował 😉

W imieniu całego rozproszonego po świecie zespołu redakcyjnego składam Wam wszystkim serdeczne podziękowania – za to, że jesteście, za to, że podtrzymujecie nas na duchu i za to, że dzięki wam czujemy, że nasza praca jest potrzebna. Za wszystkie życzenia, które podsyłacie nam przed każdymi świetami i za teksty, które piszecie (i których zawsze jest za mało). Dziękuję również wszystkim autorom artykułów, bez których 7thGuard byłby o wiele skromniejszy, a prawdopodobnie w ogóle by już nie istniał.

Dziękuję Marcinowi Bohosiewiczowi, właścicielowi firmy Kernel.pl, który z własnych pieniędzy opłaca łącze w dużej mierze zapychane przez 7thGuarda, i który wyłożył niemałą sumę tylko po to, żeby kupić dwa razy szybszy serwer, niż byłby potrzebny tylko na jego serwisy. Marcin (wśród twórców PLD znany jako RMF), wspólnie z Witkiem Kręcickim (adasi/wpk) poświęcili sporo czasu na przeniesienie 7thGuarda na nową maszynę i codziennie czuwają, by serwer działał bez większych przestojów.

Cztery lata temu zaczynaliśmy skromnie – dziś dalej jesteśmy niewielkim serwisem, ale z dużo większym archiwum. Mam nadzieję że za kolejne cztery lata, archiwum wciąż będzie rosło. Stay tuned!
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →