Wygląda na to, że organizacja Public Patent Foundation (PUBPAT) znalazła kolejny absurdalny patent. Metoda i produkt programowy służący do automatycznego generowania adresów IP to, według niektórych, szybki sposób na odstraszenie firm od używania najnowszej generacji protokołu IP.

Według PUBPAT, przyznany w roku 2000 patent nie bierze pod uwagę wcześniejszych prac grup roboczych IETF (wydanych w postaci dokumentów RFC). Z kolei Microsoft twierdzi, że pracownicy, którym przyznano patent, pracowali właśnie w ramach tych grup, ale jeśli udałoby się obalić te twierdzenia, to patent nie miałby mocy prawnej.
Póki co zastanawiające jest, jaki to może mieć wpływ na rozpowszechnianie się protokołu IPv6. Choć jest bardzo wątpliwe, żeby Microsoft miał zamiar ogłosić pobieranie opłat licencyjnych, to istnieją obawy, że niektóre firmy może to skutecznie odstraszyć od wdrażania nowego protokołu (który staje się coraz bardziej popularny w niektórych częściach świata). Nie nastraja optymizmem stwierdzenie przedstawiciela firmy z Redmond, który określił liczbę podobnych patentów na 150…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: mmazur.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →