Jeśli ktoś jeszcze pamięta, to nadal toczy się proces wytoczony firmie IBM przez SCO. Wczoraj sędzia sądu okręgowego, Dale Kimball odrzucił wniosek Big Blue o częściowe podsumowanie procesu. Choć firmie nie udało się zakończyć batalii prawnej, to SCO nie może mówić o zwycięstwie.

Pomimo faktu, że SCO publicznie upiera się, że ma rację i proces wygra, sędzia najwyraźniej nie daje się zwieść. W podsumowaniu orzeczenia mocno skrytykował firmę za niekompletne dowody, a właściwie to kompletny ich brak. Można powiedzieć, że tym razem SCO się upiekło, gdyż ostatecznie wniosek IBMa został jednak odrzucony, ale warto mieć na uwadze fakt, iż rozzłoszczony sędzia nie wróży dobrze na przyszłość. Nikt już chyba nie ma wątpliwości jaki będzie finał tego procesu, jednak miło by było, gdyby on się już wreszcie skończył, tym samym blokując SCO możliwość straszenia potencjalnych (i aktualnych) użytkowników Linuksa procesami. No panie sędzio, czas oczyścić atomsferę (i przy okazji dobić konające SCO).
Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami (transkrypcje przebiegu procesu, komentarze prawników i różne inne ciekawostki), to serwis Groklaw jak zwykle zawiera obszerne materiały.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: mmazur.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →