Niemiecka kolej ogłosiła zakończenie przestawienie systemów wykorzystywanych przez około 55 tysięcy użytkowników na system operacyjny Linux. Jest to jeden z wielu kroków, które mają doprowadzić do całkowitego przestawienia Deutsche Bahn na nowy system operacyjny. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, migracja ma na celu zmniejszenie kosztów oraz zwiększenie elastyczności i interoperacyjności systemów wykorzystywanych przez DB.

Wcześniej niemiecka kolej przestawiła na Linuksa swój system do do zarządzania rozkładami jazdy. Kolejnym krokiem będzie zmiana systemu sterującego siecią sprzedaży, a potem przestawienie wszystkich baz danych, serwerów aplikacyjnych, sieciowych, pocztowych i całej infrastruktury sieciowej na Linuksa.

Jest to kolejny za naszą zachodnią granicą przykład przestawiania potężnej infrastruktury informatycznej na system operacyjny Linux. Jak widać, ani działania SCO i Microsoftu mające za zadanie zdyskredytować 'pingwinka’, ani też zawirowania wokół dyrektywy patentowej nie przeszkadzają dużym instytucjom w przestawianiu się na bezpieczne, wydajne i oszczędne oprogramowanie. Pozostaje pytanie – kiedy śladem Niemiec pójdą i nasze instytucje?

Informację o migracji DB dostaliśmy od Pawła Widery. Dziękujemy.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →