W dniu 29 stycznia 2005r odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia ISOC Polska. Podsumowano ubiegły rok pracy i uchwalono zmianę Statutu.

Ze sprawozdania Zarządu, przyjętego przez Komisję Rewizyjną oraz z dyskucji i prezentacji na Walnym wynika, że był to rok w którym dużo wysiłku Stowarzyszenie (w tym i jego członkowie powiązani z RWO) poświęcili na kwestie związane z tzw. patentami softwarowymi oraz wspieraniu wprowadzania neutralności technologicznej w procesach informatyzacji administracji i innych podmiotów prowadzących działalność publiczną.
Niestety frekwencja nie dopisała. Pomimo to podjęto uchwałę o zmianie statutu tak by Stowarzysznenie mogło się ubiegać o rejestracją jako organizacja pożytku publicznego i to nie tylko po to by móc otrzymywać „mityczną darowiznę 1%”. Tekst uchwały o zmianie (nieoficjalny) wraz z nieoficjalnym tekstem jednolitym Statutu pod adresem http://www.isoc.org.pl/~sanskryt/data/isoc/050129-zmiana-statutu-uchwala-final.pdf
Życzcie nam nie gorszych sukcesów w tym roku no i zapraszamy do czynnej współpracy czy to w ISOC Polska czy tylko w jego Sekcji RWO.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: sanskryt.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →