Jak podał Reuters, 18 listopada 2004r, MS oświadczył publicznie, że Linux narusza 228 patentów i stwierdził, że kraje należące do WTO będą musiały kiedyś za naruszenie tych praw intelektualnych zapłacić.
PS. Microsoft twierdzi, że Balmer został źle zrozumiany i udostępnia tekst wypowiedzi.

Wielce szanowny szef Microsoftu Steve Ballmer, nie krępując się zbytnio i nie podając szczegółów, powiedział w Singapurze na zorganizownym przez jego firmę Asian Government Leaders Forum, że Linux narusza ponad 228 patentów (jak należy się domyślać należących do MS).
Pogroził także, że „któregoś dnia do wszyskich krajów należących do WTO (World Trade Organization) ktoś się zgłosi i zażąda zapłaty kwot należnych za prawa do właśności intelektualnej”.
MS ma o co zabiegać bo tylko w ostatnim miesiącu Singpurskie Ministerstwo Obrony przestawiło 20.000 komputerów osobistycn na oprogramowanie open-source, w miejsce poprzednio użytkowanego oprogramowania Microsoftu.
Zatem, aby ten numer przeprowadzić także w Polsce i szerzej w Unii Europejskiej, trzeba tylko włączyć do ochrony obszaru ochrony praw intelektualnych ochronę patentową rozwiązań softwarowych, no a potem we właściwym czasie już ktoś się po należne pieniądze zgłosi.
Zawsze mówiło się w Polsce, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę, ale żeby tak od razu otwartym tekstem …
Wstyd panie Balmer, znów Pan wyskoczył przed orkiestrę.

Uzupełnienie od redakcji: Jak poinformował Microsoft Watch, firma zaprzeczyła jakoby Ballmer mówił o swoich przekonaniach co do Linuksa, lecz tylko cytował kontrowersyjny raport dotyczący ryzyka wykorzystania otwartego oprogramowania. MS Watch przypomina też stwierdzenia MS, że Linux narusza ponad 20 patentów należących do tej firmy.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: sanskryt.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →