Milion pobrań w kilkanaście godzin. Technologiczna informacja dnia w CNN i BBC. Firefox 1.0.

Wersja 1.0 była jednym z najbardziej oczekiwanych wydań programów open source w tym roku. „Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić to wydanie będące kamieniem milowym rozwoju Mozilla Foundation i Firefoksa, które nie byłoby możliwe bez niestrudzonej pracy setek ochotników i programistów rozsianych po całym świecie” ─ powiedziała Mitchell Baker, prezes Mozilla Foundation. Serwery mozilla.org od wtorku pracują na granicy wytrzymałości, tak wielkie jest bowiem zainteresowanie pierwszym pełnym wydaniem Firefoksa.
Czy Firefox 1.0 „podpali Internet”? Czas pokaże. Ale rozpala, póki co, całkiem nieźle. Preview Release milion pobrań osiągnęła w cztery dni. 1.0 final – w kilkanaście godzin. Ile będzie w tydzień? Jak wpłyną na to akcje promocyjne prowadzone przez społeczność (jak reklama w NYT czy niemieckiej prasie)? Zobaczymy. Jedno jest pewne: to największa od dawna szansa na przełamanie monopolu IE. I ludzie skupieni wokół Mozilli naprawdę chcą tę szansę jak najlepiej wykorzystać.
Wczoraj późnym wieczorem uruchomiona została także nowa wersja polskiej strony Firefoksa, do odwiedzenia której serdecznie zapraszam.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: marcoos.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →