Jeśli kiedykolwiek przeszukiwałeś sieć w poszukiwaniu fragmentu kodu, który robi coś konkretnego – chociażby (wczorajszy przykład z #7thGuard) edytuje pliki a’la passwd – zwykle trzeba było wymyślić, jaki projekt może zawierać poszukiwaną funkcję, potem znaleźć ten projekt, wreszcie – przeszukać drzewo plików i znaleźć ten właściwy.

Dzięki koders.com tego typu sytuacje mogą należeć do przeszłości. Koders to nowa przeszukiwarka kodu, która ma szansę stać się jednym z podstawowych narzędzi twórców wolnego oprogramowania.

Wyszukiwanie jest dość proste – wystarczy wpisać, co nas interesuje (shuffle cards, edit /etc/passwd itd), wybrać preferowany język oprogramowana i ulubioną licencję – i nacisnąć „szukaj”.

Autorzy zapewniają, że w bazie koders znajdzie się każdy otwarty projekt, który ma swoją stronę www i prosty dostęp do kodu źródłowego. Sami mają zamiar zarabiać nie na udostępnianiu koders, a sprzedawaniu technologii użytej do stworzenia tego serwisu – na przykład firmom programistycznym do przeszukiwania ich własnego archiwum kodu.

Wygląda na to, że powstało niezłe narzędzie, które ułatwi życie programistom, a przy okazji przyczyni się do realizacji podstawowej zalety otwartego i wolnego oprogramowania – możliwości powtórnego użycia kodu, który już został napisany.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →