Przed chwilą na adresy osób wpisanych na listy antypatentowe przyszła wiadomość dotycząca konferencji i pikiety antypatentowej w Warszawie. Konferencja dla dziennikarzy – już za kilka godzin, pikieta – już jutro.

From feedback@ffii.org Thu Nov 4 09:03:40 2004
Date: Thu, 04 Nov 2004 09:03:13 +0100
From: FFII
Subject: Wydarzenia w Polsce - dyrektywa patentowa

Drogi wspierający FFII,

1. "lub czasopisma w wersji brukselskiej" Andrzej Aumiller - Przewodniczący Klubu Parlamentarnego UP Magdalena Mosiewicz - Współprzewodnicząca partii Zielonii 2004 Władysław Majewski - Prezesa Internet Society Polska Zapraszamy na pokaz bardzo interesujacego filmu z obrad Rady Unii Europejskiej. Obrad, na których przyjęto kontrowersjyjną dyrektywę, wprowadzającą patenty na oprogramowanie komputerowe. Dyrektywa ta umożliwi opatentowanie np. dwukliku myszką, zablokuje rozwój badań naukowych, niezależnego oprogramowania i innowacyjności, uderzy w polskie miejsca pracy w małych i średnich przędsiebiorstwach. W czwartek 4-go listopada (dziś) Unia Pracy zada w Sejmie pytanie w sprawach bieżących na temat tej kontrowersyjnej dyrektywy. Pokaz filmu wraz z konferencją prasową odbędzie sie: Czwartek, 4-go listopada br. g. 13:00 Galeria La Madame, ul. Koźla 12 (niedaleko ul. Bonifraterskiej). Spotkanie to będzie miało charakter konferencji prasowej.

2. W piątek, 5 listopada o godzinie 13:00 planowana jest pikieta pod Ministerstwem Nauki i Informatyzacji, ul Wspólna 1/3 w Warszawie. Liczymy na wasze liczne przybycie. Pokażemy Ministrowi dla ilu ludzi w Polsce dyrektywa ta to ważny temat!

3. Zachęcamy też do jak najliczniejszego wysyłania apeli do ministra, najlepiej pocztą tradycyjną. Apel można pobrać stąd: http://www.ffii.org.pl/pat/apel/ Ważne jest też zbieranie pod nim podpisów ważnych osób ze świata polityki i biznesu. Apel należy wysyłać w szczególności do Ministerstwa Nauki i Informatyzacji http://www.mnii.gov.pl/ a także do Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej http://www.ukie.gov.pl/ Adresy pocztowe znajdziecie na tych stronach.

4. Podobne spotkanie z pokazem filmu jak w czwartek, lecz przeznaczone nie dla prasy ale dla każdego odbiorcy, odbędzie się w sobotę, 6 listopada 2004, o godzinie 19:00, w tym samym miejscu (La Madame). Dokument z obrad rady będzie pokazany w całości.

5. W dniach 9/10 listopada odbędzie się konferencja poświęcona wspomnianej dyrektywie w Brukseli, więcej szczegółów: http://en.eu.ffii.org/sections/bxl0411/program

W razie jakichkolwiek pytań w sprawie powyższych wydarzeń, prosimy o mail na adres pl-help@ffii.org, telefon +48501364992

Kasia Matuszewska
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →