W zakończonym właśnie konkursie na najlepszy projekt stworzony z wykorzystaniem PHP5, którego organizatorami byli współtwórcy tego języka, wśród laureatów znalazł się Polak – Robert Janeczek. Jego projekt – Hive: rozproszony serwer zdarzeniowo sterowanych komponentowych aplikacji webowych – zajął trzecie miejsce w rankingu jury ze średnią oceną 4.8 na 5 możliwych do zdobycia punktów. Autor został z tego powodu wyróżniony nagrodą specjalną. Z numeracji wersji zawartej w dokumencie wprowadzającym można wywnioskować, że jest to bardzo wczesna wersja projektu, który już teraz zapowiada się bardzo ciekawie.

Wyróżniona została również praca MyObjects, której autorem jest Erdinc Yilmazel z Turcji. Zwycięzcą konkursu został Qiang Xue, który przedstawił projekt PRADO, za co otrzymał laptopa Dell Inspiron 600m. Co ciekawe – również przedstawił środowisko do tworzenia zdarzeniowo sterowanych aplikacji komponentowych. Między zwycięskim projektem, a nadesłanym przez Roberta występuje jednak sporo różnic w podejściu do wykorzystania PHP w projekcie.

Wśród pięćdziesięciu najlepszych projektów pojawił się jeszcze jeden z polskimi korzeniach: limsy autorstwa Bartka Nowotarskiego.

Konkurs zgromadził programistów z całego świata – zakwalifikowano do niego niemal 100 projektów o różnym stopniu skomplikowania. Tym bardziej cieszy sukces Polaków.

Adresy:

Archiwalny news dodany przez użytkownika: Marek Osiński.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →