4 sierpnia tego roku Computer Associates wydało jeden ze swoich produktow, baze danych Ingres, na licencji open source (CA Trusted Open Source Licence zatwierdzona przez OSI). Dzień później wystartował nietypowy konkurs. Programiści open source są zaproszeni do udziału w pisaniu narzędzi umożliwiających migrację z wiodących rozwiązań w dziedzinie baz danych na produkt CA.

Zainteresowani programiści mogą tworzyć rozwiązania, ktore pozwolą użytkownikom Oracle, Microsoft SQL Server, Sybase Adaptive Enterprise Server, IBM DB2 Universal Database, Informix and/or MySQL na migrację na platformę Ingres r3. Przesłane oprogramowani będzie ocenione i nagrodzone nagrodami o łącznej wartości $1,000,000. Pierwsza nagroda to $400,000.

Konkurs został ogłoszony na LinuxWorld w San Francisco i rozpoczął się 5 sierpnia bieżącego roku, a rowiązania można nadsyłać do 1 lutego 2005. Wyniki zostaną ogłoszone na konferencji CAworld w Orlando na Florydzie.

Więcej szczegółów pod adresem konkursu.

Świat się zmienia. Bycie programistą open source zaczyna przynosić zyski bardziej materialne od satysfakcji i to w bardzo nieoczekiwany sposób. Coraz więcej firm otwiera swoje produkty i inwestuje w OSS, ale chyba nikt jeszcze nie zrobił tego tak bezpośrednio. Wygląda na to, że cała impreza jest opłacalna dla obu stron.
Co tu dużo pisać, $400,000 piechotą nie chodzi, więc bierzmy się do pisania. 1 lutego już blisko.

Archiwalny news dodany przez użytkownika: Paweł Grudziński.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →