Tematyka Wolnego Oprogramowania poruszona zostanie podczas jesiennej edycji Warsaw Electronic Festival 2004. W niedzielę 10 października w sali kinowej warszawskiej Zachęty wygłoszony zostanie wykład Wykorzystanie Wolnego Oprogramowania w pracy z dźwiękiem. Jego głównym celem będzie przedstawienie linuksowych aplikacji służących do obróbki dźwięku. Początek prezentacji o godzinie 17.00.

Warsaw Electronic Festival to przedsięwzięcie promujące najnowsze trendy eksperymentu elektronicznego, artystów związanych z video i performance oraz techniki i technologie pracy z multimediami. Witrynę festiwalu znaleźć można pod adresem www.wef.pl.
Podczas wykładu poruszone zostaną tematy dotyczące Wolnego Oprogramowania i Linuksa w ogólności, podsystemu i serwerów dźwięku, najważniejszych aplikacji audio dla Linuksa oraz technik ich łączenia i przekazywania materiału dźwiękowego. Odbędzie się również praktyczna prezentacja najciekawszych aplikacji audio dla Linuksa, połączona z przedstawieniem sposobów ich wykorzystania. Całość poprowadzi Paweł Wolniewicz, redaktor serwisu linux-muzyka.ixion.pl.
Wykład skierowany jest przede wszystkim do osób zajmujących się zawodowo lub amatorsko muzyką, ale nie korzystających dotychczas z Linuksa. Stąd też jego część stanowić będzie ogólne wprowadzenie do tematyki Wolnego Oprogramowania. Prezentacja konkretnych aplikacji audio powinna z kolei zainteresować każdego użytkownika Linuksa. Ma ona pokazać sposób praktycznego wykorzystania tego systemu w dziedzinie, z którą jest on rzadko kojarzony – obróbce dźwięku.
Więcej informacji o jesiennej edycji Warsaw Electronic Festival 2004 znaleźć można na stronach festiwalu. Zapowiedź wykładu znajduje się również tutaj. Pod drugim z adresów będą również dostępne (od 11 października) materiały z prezentacji.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Paweł Wolniewicz.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →