Z niekłamaną przyjemnością chciałbym poinformować Polską Społeczność Linuksową, że oto dziś (04.10 nad ranem) miała miejsce premiera nowego „czasopisma” w wersji elektronicznej poświęconego Linuksowi i Open Source. Z racji tego, że jego tematyka wiąże się ściśle z wolnym systemem operacyjnym jakim jest Linux, większość artykułów w „Kwartalniku…” (bo tak się nazywa ten tytuł) jest objęta licencją GFDL – chyba, że autor sobie tego wyraźnie nie życzył.

W numerze można znaleźć między innymi:

  • Wywiad z Marcinem Zalickim z MandrakeSoft Poland
  • Pierwszą część książki „W obronie wolności” Sama Williamsa
  • Pierwsza część kursu TeX-a

Oczywiście jesteśmy świadomi, że naszemu „dziełu” daleko jeszcze do doskonałości. Liczymy jednak, że pod wpływem Waszych opinii i sugestii, jego poziom będzie się sukcesywnie podnosił z każdym numerem, dzięki czemu będziemy coraz bliżej tej nieosiągalnej granicy. Korzystając jednocześnie z okazji, chciałbym zaprosić wszystkich chętnych do współpracy przy następnych numerach.
Na koniec serdecznie zachęcam do pobrania, przeczytania i skomentowania bieżącego numeru „Kwartalnika…” Adres pod jakim można go pobrać to www.flug.org.pl/kwartalnik. Dostępne są wersje w formacie .tar.gz i .zip
W imieniu Załogi
Maciek Juchno – naczelny …podobno…
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Maciek Juchno.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →