Do głosowania na forum Rady Unii Europejskiej (odpowiednik naszej Rady Ministrów) nad uzgodnionym w maju projektem dyrektywy patentowej prawdopodobnie zostały niecałe dwa tygodnie. Według nieoficjalnych ustaleń FFII, przypuszczalnym terminem głosowania w tej sprawie jest 24 września. W związku z tym dzisiejsza Rzeczpospolita opublikowała artykuł Licencja na kliknięcie myszką, w którym przypomina się czytelnikom o problematyce patentowania pomysłów na oprogramowanie.

Przeciwnicy dyrektywy patentowej nasilili działania, które mają na celu albo odrzucenie projektu w obecnym kształcie, albo oddalenia go do dalszej dyskusji.

Jeśli chcecie pomóc, napiszcie pod adres pl-help(at)ffii.org. Warto też zapoznać się z polską wersją apelu w sprawie patentów i przedstawić ją posłowi ze swojego okręgu. Większość posłów powinna być obecna w swoich lokalnych biurach w poniedziałki – to właśnie dziś.

Przy okazji warto pamiętać że polskie Ministerstwo Nauki i Informatyzacji obiecało, że jeśli patenty okażą się szkodliwe, sprzeciwi się pomysłowi ich wprowadzenia. Chyba nadchodzi czas spełnienia obietnic.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →