Drodzy GNU/Linuksowcy!
Mam przyjemność poinformować Was o nowym projekcie, który dojrzewał w nas od poprzedniej Jesieni Linuksowej. Projekt wyrósł na zdobytym doświadczeniu we wdrażaniu GNU/Linuksa we Wrocławskim Kole Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Na marginesie mam również przyjemność podzielić się z Wami informacją, że MandrakeLinux zainstalowany jest obecnie w pięciu placówkach Koła Wrocławskiego, a pracownicy placówek zostali przeszkoleni w ramach kursu 'Bądź legalny’ organizowanego przez stowarzyszenie PONAD SEKTORAMI.

Linux dla NGO

Organizacje pozarządowe borykają się nie tylko z brakiem pieniędzy na swoją statutową działalność, borykają się również z problemami natury technicznej. Projekt “Linux dla NGO” ma za zadanie:

  • Utworzenie bazy osób gotowych poświęcić swój prywatny czas na instalacje MandrakeLinux w organizacjach.
  • Utworzenie bazy przyjaznych firm, które będą skłonne udzielać rabatów przy zakupie sprzętu.
  • Utworzenie bazy 'komputer z Linuksem – dar wolnego serca’ – mającej na celu gromadzenie informacji o firmach i osobach chcących przekazać sprzęt w formie darowizny. Zaznaczamy od razu, że musi to być sprzęt sprawny technicznie.
  • Pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu kompatybilnego z MandrakeLinux.
  • Przygotowywanie materiałów szkoleniowo-informacyjnych na temat poszczególnych programów wchodzących w skład dystrybucji
  • Organizowanie szkoleń i konsultacji dla organizacji pozarządowych.

Z całego serca zapraszamy do współpracy przy tym projekcie. Nie bądź obojętny na potrzeby innych. Organizacje pozarządowe potrzebują nas, a my potrzebujemy organizacji pozarządowych. To szansa dla Linuksa i dla całego naszego środowiska. Z całą pewnością odnajdziesz się w jednym z tych 6 punktów… nie odnalazłeś? Dopisz następny punkt!

Zapraszamy do współpracy Do projektu dołączyła Leśna Grupa Użytkowników Linuksa (FLUG), dołącz się i Ty

Jacek Jureczko
jureczko(at)katolik.pl

strona projektu: http://www.flug.org.pl/wiki/index.php?LinuxDlaNGO.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Jacek Jureczko.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →