IBM zamierza nieodpłatnie przekazywać oprogramowanie uniwersytetom. Celem akcji jest zmniejszenie ukierunkowania się wyższych uczelni na produkty Microsoftu.

Zamiast nich firma IBM oferuje studentom możliwość kształcenia z wykorzystaniem wspieranego przez siebie oprogramowania. W przeszłości IBM ograniczało kontakt z uniwersytetami do wspólnych projektów badawczych oraz rekrutacji nowych pracowników.
Ponieważ inwestycje poczynione przez firmę w ostatnich latach związane były przede wszystkim z technologiami Java, GNU / Linux oraz własną bazą danych DB2, właśnie to oprogramowanie ma być za darmo instalowane na uniwersytetach.Cała akcja rozpocznie się w USA. Miejmy nadzieję, że koncern nie ograniczy swoich planów wyłącznie do Ameryki.
Studentom działania IBM także powinny wyjść na dobre, gdyż ich prace powstawać będą na serwerach linuksowych tejże firmy. Innym celem IBM jest wykształcenie nowych programistów, których aplikacje tworzone w technologii Java będą mogły stanowić równowagę dla fali produktów .NET.
Program uniwersytecki IBM ma być realizowany przez 300 do 400 osób, które zostaną zatrudnione specjalnie w tym celu. Dołączać do nich będą kolejne setki osób już pracujących w firmie.
Źródła:
The Inquirer
Pro-Linux
Archiwalny news dodany przez użytkownika: wojtek_germ.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →