Czy ktoś, poza hobbystami – bibliofilami, grzebie dziś w makulaturze? Wygląda na to, że tak. W najnowszym numerze Teleinfo możemy znaleźć reklamę firmy Microsoft pod hasłem „O Windows i Linux krąży wiele mitów. Poznaj fakty.” oraz odnośnik do strony otofakty na serwerze MS. Tam, pod hasłem „sprawdź najnowsze dane” prezentowany jest raport IDC z roku… 2002. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że dwa lata w informatyce to ogromny okres czasu — widocznie nie wiedzą tego autorzy kampanii marketingowej. Co więcej, cytowany raport odnosi się do rynku amerykańskiego i już w czasie powstawania nie miał przełożenia na sytuację polską. Był szeroko krytykowany — jego dokładniejszą analizę przygotował rok temu Krzysztof Kowalczyk z SGH.

Wygląda na to, że polski oddział Microsoftu sięgnął po zużyte i nieaktualne narzędzie próbując walczyć o swoją pozycję na rynku. Dziwny wydaje się fakt, że tak rozwinięta firma nie pokusiła się o stworzenie raportu dotyczącego polskiego rynku. Wygląda na to, że najnowsze dane mogą się okazać niekorzystne dla polskiego oddziału giganta z Redmond – w naszym kraju koszt pracy jest nieporównywalnie niższy od kosztu pracy w Stanach Zjednoczonych, na rynku – nie tylko polskim – jest też więcej specjalistów od systemów uniksowych, niż miało to miejsce dwa lata temu.

Kuriozalny wydaje się też brak „małego druku” informującego o właścicielu marki Linux. Wydaje się to dziwnym przeoczeniem u firmy tak ostro walczącej o prawo do nazwy Windows.

Mamy nadzieję, że ta reklama jest wypadkiem przy pracy. Jest jednocześnie doskonałym przykładem na to, że również w Polsce Linux i wolne oprogramowanie stają się poważnym konkurentem dla światowego monopolisty.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →