Nasza wczorajsza obecność na panelu dyskusyjnym podczas wyjazdowych obrad europejskiej frakcji parlamentarnej Federacji Zielonych zaowocowała nie tylko nawiązaniem kontaktów z członkami polskich oddziałów Zielonych, ale też planem kolejnej imprezy – tym razem poświęconej w całości problematyce patentowania algorytmów.

Konferencja, którą planujemy, odbędzie się jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego – najprawdopodobniej w piątek, 7. maja – w Warszawie. Jej plan jest jeszcze w fazie opracowywania (sama konferencja też – ale raczej na pewno się odbędzie), już teraz mogę jednak zdradzić, że gościem specjalnym będzie Richard Stallman. Już kilka lat temu, podczas spotkania z warszawskimi studentami, nakreślał problemy związane z patentowaniem algorytmów.

Myślę, że choćby dlatego warto już zakreślić sobie tę datę w kalendarzu. Już teraz zapraszam…

Uzupełnienie: No tak, powyższą wiadomość napisałem w formie ultra-hiper-optymistycznej. Jednak może się okazać, że konferencja się nie odbędzie i wtedy będziemy musieli szybko znaleźć inny sposób na powiadomienie kandydatów na europejskich deputowanych o trapiących nas problemach. O tym, czy spotkanie na pewno się odbędzie, poinformujemy kiedy już wszystko będzie podopinane na ostatni guzik.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →