Miło mi poinformować, że od dzisiaj na naszym serwerze (http://mozillapl.org/pobierz) dostępna jest najnowsza wersja aplikacji internetowej MozillaPL 1.6.

Wśród najważniejszych zmian udostępnionych w tym wydaniu należy wymienić:

– Poprawkę niedawno odkrytego w większości przeglądarek błędu umożliwiającego wyświetlanie nieprawidłowego adresu strony w pasku statusu. We wszystkich poprzednich wersjach MozilliPL adres URL dowolnej strony można przy pomocy znaku %00 skonstruować w taki sposób, aby w pasku statusu wyświetlała się inna, niż docelowa witryna. Na przykład adres: http://www.moj_bank.pl/%00@www.zla_strona.com/kradziez.html w pasku statusu wyświetlałby się jako http://www.moj_bank.pl, zamiast pełnego adresu, który w rzeczywistości prowadzi do witryny http://www.zla_strona.com/kradziez.html.
– Definiowanie nowego serwera poczty wychodzącej SMTP jest w najnowszym wydaniu Kuriera Poczty łatwiejsze, dzięki umożliwieniu edycji nazwy serwera bezpośrednio w Kreatorze kont oraz rozpoczęto testy funkcji umożliwiającej automatyczną konfigurację kont pocztowych znanych dostawców. Ponadto nowe wydanie Kuriera Poczty umożliwia między innymi: usuwanie poczty z serwera POP po ustalonej liczbie dni; zmianę miejsca, w którym wstawiana będzie sygnatura (pod odpowiedzią lub pod cytowanym tekstem); dołączanie do wiadomości wizytówek w standardzie vcard oraz zawiera poprawioną obsługę wiadomości HTML.
– Udostępnienie wieloplatformowej obsługi mechanizmu autentykacji za pomocą Menedżera sieci NT (NTLM), dzięki czemu, z lokalnych usług uwierzytelnianych przez serwery Microsoft, można korzystać na każdej platformie.
– W przeglądarce udostępniono funkcję dokowania poszczególnych okien na jednej z predefiniowanych warstw, umożliwiono odświeżanie bezpośrednio podglądu źródła strony, uzupełniono obsługę standardu CSS 2.1, poprawiono błąd wyświetlania niektórych elementów w wersjach przeglądarki dla GTK2/Xft.
– Jak zwykle wprowadzono również szereg zmian poprawiających stabilność oraz bezpieczeństwo programu.

Więcej o nowych możliwościach MozilliPL oraz inne szczegóły dotyczące obecnego wydania zostały zgromadzone w artykule: (http://mozillapl.org/index.php?name=News&file=article&sid=118) na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia.

==============
MozillaPL jest polską aplikacją internetową, powstałą na bazie kodu udostępnianego przez Mozilla.org, tworzoną w oparciu o otwarte standardy i oferującą doskonałą obsługę najnowszych specyfikacji W3C, takich jak CSS, DOM oraz XML/XHTML; zawierającą przeglądarkę, czytnik poczty wraz z książką adresową, program do edycji i publikacji stron WwW oraz moduł rozmów online.

— Piotr Bartecki – Zespół MozillaPL
http://mozillapl.org/
Archiwalny news dodany przez użytkownika: Piotr Bartecki.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →