Od jakiegoś czasu toczą się dyskusje o tym jakie oszczędności daje zastosowanie FLOSS przy publicznych wdrożeniach. Wydaje się oczywiste, że taką oszczędnością będzie nie zapłacenie opłat licencyjnych na rzecz dostawcy oprogramowania komercyjnego. Ile – zobacz dalej.

Softbank (spółka przejęta ostatnio przez Prokom) w ramach giełdowego obowiązku informacyjnego przekazała do publicznej wiadomości następujący komunikat
Wiadomości ze spółki
12 grudnia 2003 r. – Aneks do umowy znacznej wartości z PKO BP
Zarząd Softbank SA informuje, że w dniu 10 grudnia 2003 r. Spółka podpisała z PKO BP SA aneks do umowy z dnia 19 grudnia 2001 r. na sprzedaż oprogramowania Microsoft w ramach projektu Microsoft Enterprise. Wartość netto aneksu to 6.363.652 USD (ok. 24.181.877 PLN). Płatności będą fakturowane półrocznie i rozłożone zostały na okres trzech lat. Wartość aneksu przewyższa 10% kapitałów własnych Emitenta i stanowi kryterium uznania transakcji za znaczącą.

Tak więc spółka o kapitale w 100% państwowym zapłaci za licencje MS ponad 6 mln. USD za okres 3 lat. O ile pamiętam warunki umów typu Microsoft Enterprise to za kolejne trzy lata trzeba będzie zapłacić koleny raz taką samą sumę aby zachować prawo do upgradów i patchy.
No to właśnie byłyby te oszczędności jeżeli zastosowano by FLOSS.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: sanskryt.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Share →