Przed chwilą dotarła do nas wiadomość o początkach wdrożenia Linuksa w jednym z krakowskich urzędów. Choć to dopiero pierwszy komputer z wolnym oprogramowaniem na pokładzie, to już wiadomo, że wdrożenie na tym się nie skończy.

Pełną treść informacji prasowej publikujemy poniżej, ze swojej strony gratulujemy odwagi w podjęciu decyzji, która jest przejawem dbałości nie tylko o otwartość, ale i o kieszenie podatników.

Linux w krakowskiej Dzielnicy XIV

System operacyjny Linux został zainstalowany na nowym komputerze zakupionym przez Dzielnicę XIV Miasta Krakowa. To pierwsza jednostka Urzędu Miasta Krakowa, która zdecydowała się na wybór wolnego oprogramowania dla komputerów klasy desktop.

Nowy komputer przeznaczony jest do użytku przez Zarząd oraz radnych Dzielnicy XIV „Czyżyny”. Zainstalowano na nim dystrybucję Mandrake 9.2. Członkowie rady korzystają również z pakietu biurowego OpenOffice oraz z programu pocztowego Ximian Evolution. Decyzję o wdrożeniu w krakowskiej Dzielnicy oprogramowania Open Source podjął przewodniczący Rady i Zarządu Jerzy Woźniakiewicz. Jej podłożem są względy ekonomiczne oraz związane z poprawą bezpieczeństwa danych. W przyszłości Zarząd Dzielnicy XIV będzie dążył do całkowitego wycofania z użytku oprogramowania z niedostępnym kodem źródłowym. Obecnie nie jest to jeszcze możliwe, gdyż niektóre programy napisane specjalnie do obsługi biura Dzielnicy pracują wyłącznie na platformach Microsoftu.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: honey.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →