Zapowiadane na konferencji CIFS 2003 „papierowe” wydanie dokumentacji Samby stało się rzeczywistością. Znacznej objętości pozycja (736 stron) autorstwa Johna Terpstry oraz Jelmera Vernooj, wydana przez Prentice Hall, jest kompletnym przedrukiem dostępnego na serwerach samba.org podręcznika.
Książka jest już dostępna w księgarniach internetowych, niestety póki co (i to się raczej szybko nie zmieni…) tylko w języku angielskim.

Przez długi okres czasu użytkownicy wytykali deweloperom Samby (po części słusznie) ubogą dokumentację pakietu. Kilka mięsięcy pracy autorów przy porządkowaniu treści i przeformatowywaniu źródeł dało efekt w postaci dokumentacji dostępnej wraz z wydaniem Samby 3.0.0. Przy uzupełnianiu materiałów i pisaniu nowych rozdziałów pomagali pozostali członkowie Samba Team.
Książka jest adresowana głównie do obecnych administratorów systemów MS Windows i ma dla nich stanowić pomoc w korzystaniu z Samby. Dlatego właśnie wiele uwagi poświęcone zostało informacjom o „minimalnym starcie” (dla niecierpliwych), migracji z Windows na Sambę, przeprowadzaniu upgrade’u z poprzednich wersji Samby i radzeniu sobie z problemami.
Archiwalny news dodany przez użytkownika: mimir.
Kliknij tutaj by zobaczyć archiwalne komentarze.

Oznaczone jako → 
Share →